AUD/USD: poczwórne dno?

01-02-2022 11:52
Kurs AUD/USD porusza się wewnątrz szerokiego kanału spadkowego, niemniej na wykresie dziennym widać pozytywne oznaki. Przecena aussie zatrzymała się w ostatnich dniach w okolicy 0,70 pkt., gdzie przebiega horyzontalna linia wsparcia. Poziom testowany był już czterokrotnie i za każdym razem stawiał opór sprzedającym. Najbliższy opór przebiega na poziomie 0,7107, a przełamanie linii otworzyłoby drogę do dalszego umocnienia.
Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

RBA utrzymał główne parametry polityki pieniężnej na niezmienionym poziomie (stopa procentowa 0,1 proc.), ale nieco gołębi wydźwięk komunikatu osłabił AUD. Rynek był nieco rozczarowany, gdyż przy wysokiej inflacji liczył na pewne jastrzębie sygnały, niemniej poprawa nastrojów na szerokim rynku wypchnęła w ciągu dnia kurs w okolice 0,7085. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.