AUD/USD: czy to czas na ograniczanie QE?

20-07-2021 14:01
Notowania AUD/USD zostały zepchnięte do defensywy na skutek preferencji bezpiecznych przystani, w związku obawami o rozprzestrzenianie wariantu „delta” koronawirusa. Aussie nie pomagają spekulacje na temat możliwości wstrzymania się z ograniczeniem programu skupu aktywów (QE).
AUD/USD: czy to czas na ograniczanie QE?

Publikacja minutes z ostatniego posiedzenia RBA wskazuje na elastyczność banku w zakresie tygodniowego tempa skupu aktywów. Jest to gołębi znak w kontekście zapowiadanej redukcji QE z 5 mld AUD do 4 mld AUD w trakcie posiedzenia 6 lipca. Na posiedzeniu zakładano jednak, że restrykcje epidemiczne będą znoszone, co nie ma miejsca w związku z obawami o rozwój epidemii. Wciąż niskie wskaźniki wyszepiecznia sprawiają, że proces luzowania ograniczeń znacząco się odwleka.

Z pewnym prawdopodobieństwem może to również oznaczać odłożenie w czasie decyzji o redukcji tempa skupu aktywów, co niekorzystnie odbija się na wycenie Aussie. We wtorek po południu kurs AUD/USD oscyluje wokół 0,7330.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.