1,20 obronione po raz drugi

01-12-2020 13:17
We wtorek dolar oddaje część umocnienia z końca listopada. Ruch wzrostowy EUR/USD drugi dzień z rzędu jest gaszony tuż przed 1,20 a notowania spychane na niespełna 35 pipsów od tej okrągłej bariery, która nie tylko aktywizuje sprzedających, ale we wrześniu sprowokowała Głównego Ekonomistę EBC do podkreślenia zaniepokojenia siłą waluty. Przekłada się to na utrzymywanie USD/PLN blisko 3,75.
1,20 obronione po raz drugi

W przypadku funta nie zmienia się nic, trwa nerwowe oczekiwanie na finał negocacji ws. umowy handlowej. Rynki chcą wierzyć w porozumienie w tym tygodniu, na około tydzień przed szczytem UE, na którym dokument mógłby zostać ratyfikowany. GBP/USD jest w połowie przedziału wahań z ostatnich dni, czyli przy 1,3330. EUR/GBP rośnie w kierunku 0,90 a GBP/PLN utrzymuje się w pobliżu 5,00 – bariery, wokół której notowania krążą już od niemal czterech tygodni w oczekiwaniu na informacje, które będą impulsem do skoku na wyższe pułapy.

Kurs EUR/PLN pozostaje zamknięty w wąskim przedziale wahań, lekko podbija w jego ramach, ale w wyniku tego ruchu jest dokładnie w połowie zakresu 4,46 - 4,51.

Zastrzeżenia prawne