ZEW: wysokie oczekiwania

11-05-2021 11:11
Ocena perspektyw ZEW poszybowała na rekordowy poziom 84,4 pkt. W maju rynek oczekuje dalszej poprawy aktywności ekonomicznej, co pozytywnie przekłada się na oczekiwania przyszłej koniunktury wśród ankietowanych. Jednocześnie w dalszym ciągu kuleje ocena bieżąca (-40,1 pkt. w maju).
ZEW: wysokie oczekiwania

Wprawdzie notowane ujemne wartości wskaźnika są coraz mniejsze, ale trudno mówić o wybuchu optymizmu. Największy wpływ na oczekiwania ma proces szczepień populacyjnych, którego postęp jest wyceniany przez rynek i ujawnia się w wysokich oczekiwaniach odnośnie tempa odbicia gospodarczego.

Wynik ankiety ZEW nie przekłada się na wtorkowe notowania indeksu DAX30. Futures cofa się o 1,4 proc. EUR/USD jest nieco wyżej przy 1,2165.

Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.