Wrażliwe waluty EM

10-03-2021 12:49
Minimalne umocnienie dolara skutkuje spadkiem apetytu na ryzykowne waluty. Dużą wrażliwością wykazują się waluty regionu, które w środę wymazują część zysków z poprzedniej sesji.
 Wrażliwe waluty EM

Dolar jest w środę najsilniejszą walutą z koszyka G10. Kurs EUR/USD cofa się w okolice 1,1885, co przekłada się na spadek zainteresowania walutami z Europy Środkowo-Wschodniej. Najważniejszym wydarzeniem w środę będzie aukcja 10-cio letnich obligacji amerykańskich, której wydźwięk ustawi sentyment inwestorów. Podobnie istotny będzie odczyt inflacji CPI w USA, który poznamy o 14:30.

W środowisku większego apetytu na dolara źle odnajdują się waluty regionu. Najsłabsza względem euro, z kursem EUR/CZK na poziomie 26,30 pkt. jest korona czeska. Poranny odczyt inflacji w żaden sposób nie wpłynął na notowania. W konsolidacji trwa węgierski foring, którego notowania w parze z euro spadają marginalnie do poziomu 367 pkt.

W środku stawki znajdziemy złotego. Kurs EUR/PLN jest w środę nieco wyższy, ale oddalił się od szczytów z początku tygodnia. Po południu para notowana jest na poziomie 4,5770. Słabość złotego po raz kolejny najlepiej uwidacznia się w parze z dolarem. Kurs USD/PLN odbija do poziomu 3,8490.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.