Waluty EM nie reagują na słabszego dolara

22-02-2021 13:29
Dalszy wzrost rentowności nie wspiera w poniedziałek USD, co skutkuje większym apetytem na ryzykowne waluty. Mocniejsze jest też euro, co z kolei implikuje nieco słabsze wyniki walut regionu.
Waluty EM nie reagują na słabszego dolara

Pomimo, iż wzrost rentowności amerykańskich obligacji nie wyhamowuje, aprecjacja dolara została wstrzymana a kurs EUR/USD wzrósł do poziomu 1,2139. Optymizm wśród inwestorów uwidacznia się na antypodach, gdzie zarówno kiwi jak i popularny australijczyk zyskują w relacji do dolara.

Nieco mniej optymizmu panuje w regionie gdzie aprecjacja walut EM została wyraźnie zatrzymana. Złoty w tym gronie nie wyróżnia się zbyt mocno z kursem EUR/PLN w okolicy 4,4970, a więc 0,3 proc. powyżej poziomu odniesienia. Notowania USD/PLN zatrzymały się na poziomie 3,7029, choć na początku dnia obserwowaliśmy wybicie do 3,7160. Na 5,1990 został wyceniony funt szterling.

W regionie, względem euro tracą zarówno korona czeska jak węgierski forint, jednak obie waluty wypadają minimalnie lepiej niż złoty. Kursy EUR/CZK oraz EUR/HUF rosną o 0,1 proc. odpowiednio do poziomu, 25,93 pkt. oraz 358 pkt.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.