USD: powrót do osłabienia

24-11-2022 10:13
Wczoraj dolar stracił po słabych danych PMI a deprecjacja przyspieszyła po 20, kiedy poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. EUR/USD jest powyżej poziomu 1,04. Kurs zbliżył się do szczytu z 15 listopada. W „minutkach” nie znalazło się jednak nic nowego, czego rynek wcześniej nie wiedział.

Od ostatniego posiedzenia Fed-u oraz danych o inflacji konsumenckiej, rynek mocniej zakłada, że tempo podwyżek stóp w USA ulegnie spowolnieniu. Od ponad tygodnia USD zyskiwał jednak na wartości a dopiero w ostatnich dniach deprecjacja ponownie zaczęła być zauważalna. Prawdopodobnie uczestnicy rynku ponownie musieli sobie przypomnieć jakie jest stanowisko Rezerwy Federalnej w sprawie cyklu zacieśniania. Według ostatnich zapisek wynika, że większość urzędników oceniła, że spowolnienie tempa podwyżek w najbliższym czasie (mowa tu o grudniu) to właściwe posunięcie. Wg opinii przedstawicieli banku centralnego USA nadal konieczne jest restrykcyjne podejście aby inflacja powróciła do celu.

Aktualnie najbliższym oporem dla notowań EURUSD wydaje się być poziom 1,0480 – szczyt, który został wyznaczony po publikacji cen producentów w USA. Dziś Amerykanie świętują a jutro sesja na Wall Street jest skrócona. Znaczące zmiany  na wykresie powinny zatem nastąpić dopiero w kolejnym tygodniu.  

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.