Umocnienie walut krajów EM

29-01-2021 12:48
Zamieszanie na rynku akcji nie przenosi się na rynek walutowy. Zdecydowanie większa płynność rynku sprawia, że jest on znacznie bardziej odporny na zmowy forumowiczów z portali społecznościowych.
Umocnienie walut krajów EM

Na FX wzrósł apetyty na ryzyko, na czym wyraźnie zyskuje polski złoty. Najlepiej widoczne jest to w parze z funtem szterlingiem, gdzie kurs GBP/PLN zszedł do poziomu najniższego od dwóch dni, osiągając wartość 5,1180. Silne umocnienie widoczne jest również w stosunku do dolara, gdzie kurs USD/PLN cofa się o 0,4 proc. do 3,7294. EUR/PLN spada do poziomu 4,5265, najniżej od tygodnia.

Również w regionie obserwujemy umocnienie walut lokalnych. Straty z poprzednich dni odrabia forint, a kurs EUR/HUF cofa się w okolice 357 pkt. Wciąż silnie trzyma się korona czeska, która pozytywnie zareagowała na możliwość stopniowych podwyżek stóp w nadchodzącym roku.

Notowania EURPLN, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania EURPLN, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.