TMS Starter: 7 V

07-05-2021 08:00
Ograniczone ruchy na rynkach w nocy, gdyż inwestorzy wyczekują raportu z rynku pracy USA. Skromne wzrosty na rynku akcji w Azji, FX stabilny. Rosną ceny surowców: ropa naftowa, miedź, złoto.
  • Na rynku akcji japoński Nikkei225 rośnie o 0,15 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 0,7 proc.
  • Inwestorzy zlekceważyli doniesienia, że administracja Bidena prawdopodobnie utrzyma limity dla amerykańskich inwestycji w niektóre chińskie firmy.
  • Wzrosty wspiera pozytywny klimat przywiany z Wall Street, gdzie główne indeksy zyskiwały. Dow Jones zakończył czwartkową sesję wzrostem o 0,93 proc., S&P500 zyskał 0,82 proc., tyle samo wzrósł Nasdaq100.
  • Dziś futures na S&P500 dokłada kolejne 0,1 proc. w Europie kontrakt na niemiecki DAX jest wyżej o 0,8 proc., zapowiadają silny start sesji.
  • Na rynku walutowym USD jest stabilny, wyczekując popołudniowej publikacji raportu z rynku pracy (NFP). W skali tygodnia mierzy jednak w stratę po wczorajszej wyprzedaży. EUR/USD broni szczytów powyżej 1,2060. AUD/USD rośnie do 0,7775. GBP/USD oscyluje wokół 1,39, a funt jest zblokowany niepewnością wokół szkockich wyborów (czekamy na wyniki).
  • Złoty jest nieco silniejszy z EUR/PLN schodzącym pod 4,57. W umocnieniu przeszkadzają lokalne czynniki ryzyka. Dziś spodziewane jest wydanie przez Sąd Najwyższy uchwały na wniosek Rzecznika Finansowego, który zadał SN pytania o przysługujące roszczenia w przypadku unieważnienia umowy frankowej oraz metodę ich rozliczenia. Na godzinę 15:00 zaplanowana jest konferencja online prezesa NBP A. Glapińskiego.
  • Apetyt na ryzyko i trendy reflacyjnej pomagają we wzrostach cen surowców. Miedź zyskuje dziś 1,1 proc., ruda żelaza rośnie o ponad 2 proc. Odbijają ceny ropy naftowej (+0,6 proc.) po wczorajszej korekcie. Złoto wczoraj przełamało 1800 USD/oz i dziś rośnie do 1818 USD.

Złoto dopełnia formację podwójnego dna. XAUUSD - wykres dzienny; źródło: TMS Direct.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.