TMS Starter: 7 II

07-02-2022 07:37
Na większości rynków w Azji dominują sprzedający, pomimo pozytywnego zamknięcia handlu przed weekendem w USA. Dolar ponownie zyskał, ale cena złota również odbiła. Pod presją znalazła się ropa naftowa, a pozytywnie zaskoczyły kryptowaluty.
  • Udany weekend zaliczyły kryptowaluty. Kurs Bitcoina urósł do ponad 42,5 tys. USD za token i przełamał ważny technicznie opór. W poniedziałek dobre nastroje są podtrzymywane.
  • W piątek opublikowano dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA. W styczniu w Stanach Zjednoczonych przybyło 467 tys. osób zatrudnionych w sektorze pozarolniczym – wynika z najnowszego raportu NFP. Jednocześnie na uwagę zasługuje duża rewizja poprzedniego odczyty, który ostatecznie wyniósł 503 tys. miejsc pracy. Z pewnością odczyt idealnie wpisuje się w narrację o marcowej podwyżce stóp procentowych w USA.
  • Dolar zyskuje w poniedziałek, a kurs EUR/USD spada do 1,1430, podczas gdy notowania GBP/USD oscylują wokół 1,3520.
  • O poranku słabiej radzą sobie waluty surowcowe, a korzystnie wypadają przedstawiciele Antypodów. AUD/USD rośnie do 0,7080, przy zwyżce NZD/USD na poziomie 0,6620.
  • Złoty nieco stracił w stosunku do euro (EUR/PLN 4,5580) i w tych okolicach rozpoczyna nowy tydzień. Trwa wyczekiwanie na decyzję RPP (wtorek).
  • Na rynku surowców złoto odrobiło część strat, a kurs wybił się w okolice 1810 USD za uncję.
  • Traci ropa naftowa, której cena spadła do około 92 USD za baryłkę WTI oraz 93,45 USD za baryłkę benchmarku Brent.
  • Handel na rynku akcji w Azji przebiega w raczej negatywnej atmosferze z korektą Nikkei na poziomie -0,7 proc. i spadku HangSeng  0,3 proc.
  • Przed weekendem Wall Street pozytywnie kończyło sesję. Pod kreską znalazł się jedynie Dow Jones (-0,06 proc.). S&P500 urósł o 0,52 proc., a Nasdaq100 zyskał 1,58 proc.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.