TMS Starter: 6 VII

06-07-2021 08:11
Rynki w Azji zagubione bez wskazówek z zamkniętego Wall Street. Na FX NZD kiwi na oczekiwaniach podwyżki stóp procentowych. AUD jest wyżej po decyzji RBA, który zmniejszył tempo QE. Ropa naftowa szybuje po tym, jak spotkanie OPEC+ zostało odwołane.
  • Handel na azjatyckim rynku akcji odbywa się w mieszanych nastrojach. Japoński Nikkei225 rośnie 0,3 proc., ale Hang Seng traci 0,6 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 0,8 proc.
  • Traderzy analizują wpływ wzrostu cen ropy naftowej po zerwaniu rozmów między liderami OPEC+, którzy mieli decydować o zwiększeniu produkcji w przyszłym miesiącu. OPEC+ pogrążył się w kryzysie, ponieważ zaostrzająca się walka między Arabią Saudyjską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi zablokowała wzrost podaży ropy. Brak decyzji winduje ceny ropy naftowej. WIT rośnie prawie 2 proc. do 76,6 USD/b, a Brent podbił do 77,4 USD/b.
  • Przed startem handlu w Europie kontrakt na DAX spada o 0,1 proc., futures na S&P500 jest bez zmian.
  • Na FX USD obniżył się. EUR/USD podbija ponad 1,1880.
  • Premier Wielkiej Brytanii Johnson ogłosił usunięcie od 19 lipca ograniczeń COVID-19, które pozwolą na ponowne otwarcie wszystkich pozostałych firm. GBP/USD rośnie do 1,3890.
  • Najmocniejszy jest dolar nowozelandzki po tym, jak optymistyczne badanie koniunktury skłoniło lokalny bank do przedłożenia prognozy pierwszej podwyżki stóp RBNZ. ASB Bank powiedział, że wskaźniki inflacji i popytu w ankiecie są tak silne, że RBNZ nie może sobie pozwolić na dłuższe czekanie z redukcją ekspansji monetarnej. NZD/USD atakuje 0,71.
  • W Australii RBA pozostawił stopę kasową bez zmian, ale zmniejszył tempo skupu aktywów, który potrwa do połowy listopada. AUD/USD rośnie do 0,7585 i jest najwyżej do tygodnia.
  • Złoty korzysta z wzrostu apetytu na waluty ryzykowne i EUR/PLN testuje 4,50.

NZD/USD - wykres dzienny. Podwójne dno?

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.