TMS Starter: 29 VII

29-07-2021 07:49
FOMC osłabił dolara, czym wsparł aktywa notowane w amerykańskiej walucie, w tym złoto. Spadek zapasów ropy naftowej sprzyja umocnieniu notowań surowca. Pomimo, iż sesja na Wall Street zakończyła się mieszanym rezultatem, azjatyckie indeksy obierają kierunek północny.
  • Zgodnie z oczekiwaniami FOMC nie zmienił w środę głównych parametrów polityki pieniężnej. Pomimo, iż w komunikacie wskazano na postęp w odbiciu gospodarczym, to podkreślono, że jest niewystarczający, aby rozpocząć dyskusję o ograniczaniu QE. Komunikat został podparty gołębim wydźwiękiem konferencji szefa Fed Powella, który przypomniał o konieczności utrzymywania akomodacyjnej polityki pieniężnej do momentu, w który cele Rezerwy nie zostaną osiągnięte. 
  • Przejściowo dolar zareagował lekkim umocnieniem. Kurs EUR/USD cofnął się o 30 pipsów, ale ruch został błyskawicznie wygaszony i w czwartek obserwujemy odwrót od USD. Eurodolar jest najwyżej od dwóch tygodni, a sam dolar traci o poranku względem wszystkich walut z przestrzeni G10. 
  • Wall Street kończyło środową sesję w mieszanych nastrojach. Nasdaq100 zyskiwał 0,70 proc., ale notowania Średniej Przemysłowej cofnęły się o 0,36 proc. W okolicy poziomów odniesienia kończył indeks S&P500. 
  • O 1,5 proc. zwyżkowały notowania Facebooka, a po zamknięciu sesji spółka opublikowała wyniki. Solidne dane zostały przykryte obawami o dynamikę rozwoju, co wywołało konsternację wśród inwestorów. 
  • Indeksy w Azji wychodzą nad kreskę. Japoński Nikkei225 dodaje 0,65 proc. przy wzrostach Shanghai Composite na poziomie 1,30 proc. Najsilniej zwyżkuje Hang Seng, który dodaje 3,3 proc., odrabiając część strat z poprzednich sesji. 
  • Na rynku towarowym drożeje złoto, które wspierane gołębiością Fed wyceniane jest na około 1817 USD za uncję. 
  • Słabszy dolar i spadek zapasów ropy naftowej w USA pomaga notowaniom ropy naftowej. Cena surowca na rynkach finansowych rośnie w czwartek o 0,5 proc., a baryłka wyceniana jest odpowiednio na 72,7 USD w przypadku ropy WTI oraz 74,2 USD w przypadku ropy Brent. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.