TMS Starter: 27 I

27-01-2021 08:20
Rynki wyciszyły zmienność po huśtawce z poprzednich dni, a inwestorzy wyczekują wieczornej decyzji FOMC. Indeksy w Azji krążą wokół poziomów odniesienia; stabilnie na FX. Ropa naftowa rośnie po dobrych danych o zapasach.
  • W trakcie azjatyckiej sesji akcje fluktuowały przy zderzeniu nadziei na fiskalne wsparcie ożywienia oraz wątpliwości wokół skuteczności szczepionek w ograniczaniu pandemii. W wyborze kierunku nie pomaga mieszane zamknięcie sesji na Wall Street, gdzie Nasdaq wzrósł o 0,05 proc., ale S&P500 spadł o 0,15 proc.
  • Inwestorzy w skupieniu wyczekują sygnałów od FOMC, który wieczorem przedstawi komunikat. Oczekuje się podtrzymania gołębiości i deklaracji o utrzymaniu programu skupu aktywów w obecnej formie jeszcze przez wiele miesięcy.
  • W Japonii Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc., a koreański KOSPI traci 0,6 proc.
  • Futures na DAX jest niżej o 0,2 proc., a kontrakt na S&P500 jest na poziomie odniesienia. Mocniej odbijają kontrakty na Nasdaq100 dzięki dobrym wynikom Microsoftu opublikowanym po zakończeniu sesji kasowej.
  • Na rynku walutowym indeks dolarowy krąży przy 90,2. Lekka presja dotyka waluty surowcowe  (NOK, NZD, AUD, CAD), które cofają się po wczorajszych wzrostach.
  • EUR/USD siedzi na 1,2160. Włoski premier Conte powiedział, że chce poparcia dla rządu „narodowego ratunku” i szuka nowego proeuropejskiego rządu. Wczoraj Conte złożył rezygnację po utracie poparcia większości parlamentarnej.
  • AUD/USD otrzymał wstępny impuls wzrostowy po danych o CPI z Australii. W IV kw. inflacja wyniosła 0,9 proc. r/r, prog. 0,7 proc. AUD/USD skoczył do 0,7763, ale potem wrócił pod 0,7740.
  • EUR/PLN faluje między 4,54 a 4,55. USD/PLN zaczyna dzień na 3,7370.
  • WTI rośnie dziś o 0,7 proc. do 53 USD/b z pomocą raportu API, który wskazał na nieoczekiwany spadek zapasów o 5,27 mln baryłek, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,6 mln baryłek.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.