TMS Starter: 26 VIII

26-08-2021 07:45
Kolejna sesja zakończona rekordami na Wall Street nie przekłada się w znaczący sposób na przebieg sesji azjatyckiej. Na FX zmienność jest niewielka, ale wyłania się z niej stabilizacja notowań dolara, choć przy relatywnej słabości. Ponownie przeceniane są kryptowaluty, niemniej zmiany jak na tą klasę aktywów nie są wielkie.
  • W środę S&P500 po raz 51 w tym roku poprawił historyczne maksima, a sesję kończył 0,22 proc. powyżej poziomów odniesienia. Rekordowo dzień zakończył również Nasdaq100, który zyskiwał 0,15 proc. Około 0,1 proc. do swojej wartości dodał indeks Dow Jones. 
  • Agencje informacyjne donoszą, że Rynki są podzielone co do tego, czy piątkowe wystąpienie prezesa Jerome'a Powella na dorocznym sympozjum będzie wyraźniejszym wskazaniem, kiedy i jak Fed będzie ograniczał QE. W takim otoczeniu obóz byków zyskuje pewne pokłady paliwa do wzrostów, gdyż ostatnio wyceniana była zapowiedź taperingu ze strony Fed. 
  • Pozytywny rezultat sesji w USA to zbyt mało, aby zaspokoić oczekiwania inwestorów z Azji. Tamtejsze rynki żyją w niepewności przed zapędami regulacyjnymi Pekinu, w związku z czym apetyt na ryzyko jest nieco mniejszy. Nikkei225 oscyluje w okolicy poziomów odniesienia, podczas gdy notowania Hang Seng cofają się o 1,3 proc. 
  • Na FX pod presją znalazły się waluty z Antypodów, gdzie ponownie przypomniał o sobie koronawirus, tym razem w wariancie delta. NZD/USD cofa się do 0,6965, przy wycenie AUD/USD na poziomie 0,7263. 
  • Niepokojąco wygląda sytuacja w Sydney, największym mieście Australii, a w całym stanie Nowa Południowa Walia liczba nowych chorych pierwszy raz przekroczyła 1000. 
  • Dolar pozostaje jedną z najsilniejszy walut w segmencie G10, choć zmiany są niewielkie, gdyż większa część inwestorów dostosowała już swoje pozycje przed piątkowym wystąpieniem Powella w Jackson Hole. EUR/USD oscyluje wokół 1,1765. 
  • Na rynku złotego nastroje są słabe, ale stabilne. EUR/PLN utrzymuje się przy 4,5720, pomimo niespodziewanego wzrostu rentowności polskiego długu do 1,78 proc., w przypadku 10-letnich papierów skarbowych. 
  • Notowania ropy naftowej utrzymują się w okolicy lokalnego oporu z poziomu 67,9 USD za baryłkę benchmarku WTI. Solidna zwyżka została zatrzymana przez techniczny poziom oraz niepewną sytuację epidemiczną. W tym samym czasie baryłka Brent kwotowana jest w okolicy 70,8 USD. 
  • Pozostając wśród surowców. Trudności z obroną zdobytych wcześniej poziomów ma złoto. Kruszec na rynkach finansowych wyceniany jest na około 1786 USD za uncję. 
  • Ceny dwóch największych kryptowalut Bitcoina oraz Ethereum spadają o około 3 proc. i wyceniane są odpowiednio na 47 tys. USD oraz 3,1 tys. USD. za token. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.