TMS Starter: 25 I

25-01-2021 08:02
Rynki w Azji zaczęły tydzień w pozytywnym nastawieniu z główną uwagą pozostającą na nadziejach wokół polityki fiskalnej USA. Umiarkowane wzrosty indeksów; risk-on wśród walut G10, gdzie CAD, AUD i NZD zyskują najmocniej. Ropa naftowa stabilnie.
  • Przy braku nowych informacji inwestorzy koncentrują się na starych motywach, czyli perspektywach ekspansji fiskalnej USA na rzecz wsparcia ożywienia.
  • W poniedziałek indeksy rosną w Korei Płd. (2,2 proc.) i Hongkongu (2 proc.). Chiński Shanghai Composite jest bez zmian (0,2 proc.), a japoński Nikkei225 rośnie umiarkowanie (0,7 proc.). Kontrakt terminowy na S&P500 odbija (0,4 proc.). S&P 500 spadł w piątek z powodu niepokojących trendów rozwoju pandemii.
  • Futures na DAX rośnie o 0,5 proc.
  • Na FX słabnie USD, a zyskują waluty surowcowe. USD/CAD wraca pod 1,25, AUD/USD odbija do 0,7740. EUR/USD pozostaje stabilny blisko 1,2170, a GBP/USD wychodzi ponad 1,37.
  • Na rynku złotego bez większych zmian – EUR/PLN jest pod 4,54, a USD/PLN pod 3,73.
  • Ceny ropy naftowej minimalnie rosną z WTI na 52,4 USD/b, a Brent na 52,5 USD/b. Nie widać wpływu informacji, że Irak planuje zmniejszyć wydobycie ropy w styczniu i lutym, aby zrekompensować naruszenia porozumienia OPEC + w 2020 r.
  • Według doniesień włoskiej pracy, premier Conte jest podobno bliski rezygnacji i chce utworzyć nowy rząd, który miałby większą większość.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.