TMS Starter: 22 IX

22-09-2021 07:43
Na rynku akcji obserwujemy mieszane nastroje w oczekiwaniu na decyzję Fed ws. poziomu stóp procentowych oraz w związku z zamieszaniem wokół chińskiego dewelopera Evergrande. Na rynku towarowym nastroje są umiarkowanie pozytywne. Również na FX dominują waluty tradycyjnie bardziej ryzykowne.
  • Evergrande poinformował obligatariuszy, że będzie w stanie uregulować część odsetkową należną w najbliższy czwartek. Nie jest jednak jasne co stanie się z częścią kapitałową.
  • Rynek z zadowoleniem przyjął informację, a tuż po jej publikacji S&P500 wyraźnie odbiło. Handel kończył się jednak w mieszanych nastrojach. Na koniec dnia Dow Jones tracił 0,15 proc., a S&P500 zniżkował o 0,08 proc. Presji sprzedających oparł się Nasdaq100, którego notowania urosły o 0,22 proc.  
  • Do gry wracają inwestorzy z Chin, ale zamknięty jest parkiet w Hongkongu. Japoński Nikkei225 zniżkuje o 0,5 proc., podczas gdy Shanghai Composite rośnie o około 0,1 proc.
  • Na rynku walutowym w środę o poranku dominują waluty ryzykowne. Poprawa nastrojów na rynku surowców wspiera koronę norweską oraz dolara australijskiego. EUR/NOK oscyluje wokół 10,15, przy notowaniach AUD/USD na poziomie 0,7250.
  • EUR/USD utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,1725.
  • Wśród surowców wysoko utrzymuje się ropa naftowa, której cena w przypadku benchmarku WTI oscyluje wokół 71,4 USD za baryłkę. We wtorek Instytut API poinformował o spadku wielkości zapasów surowca o 6,1 mln baryłek.
  • Cena spot złota broni poziomów zdobytych we wtorek. Uncja kruszcu wyceniana jest na 1777 USD.
  • Apetyt na ryzyko wzmaga się na rynku kryptowalut. Bitcoin zyskuje 2 proc., ale cena jednego tokena wciąż nie przekracza 42 tys. USD.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.