TMS Starter: 21 IX

21-09-2021 07:45
Wall Street zaczerwieniła się w poniedziałek, a na rynku zapanował tryb risk-off. We wtorek na rynku terminowym widać skromne odreagowanie. Eurodolar utrzymuje się minimalnie powyżej poziomów odniesienia. Na FX wyróżnia się CAD oraz AUD.
  • Nastroje na rynkach finansowych nieco się uspokoiły pomimo, iż po stronie fundamentalnej niewiele się zmieniło. Agencje informacyjne donoszą, że władze Chin wciąż milczą apropos bezpośredniej pomocy dla dewelopera Evergrande.
  • W poniedziałek groźba niewypłacalności wstrząsnęła rynkiem i wywołała korektę. Ta nie osiągnęła jednak dużych rozmiarów. W Stanach Zjednoczonych Dow Jones stracił 1,78 proc., a notowania S&P500 zniżkowały o 1,70 proc. Najsilniej, o 2,19 proc., dołował Nasdaq100.
  • Po długim weekendzie do gry wrócili inwestorzy z Japonii. Nikkei225 traci 1,7 proc., a Hang Seng zniżkuje o około 0,4 proc.
  • We wtorek o poranku futures indeksu DAX rośnie o 0,5 proc., co może zwiastować „zielone” otwarcie rynku kasowego.
  • Na FX dolar traci względem większości walut z koszyka G10. Poprawa nastrojów na rynku ropy naftowej sprzyja koronie norweskiej oraz dolarowi kanadyjskiemu. Wsparciem dla CAD jest również stabilna sytuacja polityczna w Kanadzie, gdzie premier Trudeau zwyciężył w kolejnych wyborach. USD/CAD spada do 1,2760.
  • W „minutkach” RBA wskazano na trudności z odbudową rynku pracy z uwagi na epidemiczną niepewność. Również inflacja pozostaje poza celami RBA. Pomimo, to AUD/USD umacnia się do 0,7270.
  • Szefowa Izby Reprezentantów USA Pelosi i lider senackiej większości Schumer potwierdzili kontynuację rozmów w sprawie limitu zadłużenia USA. Eurodolar odbija we wtorek do 1,1735.
  • Na rynku towarowym spadki odreagowuje ropa naftowa. Kurs WTI odbija o 0,5 proc. Baryłka surowca wyceniana jest na 70,8 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 74,5 USD za baryłkę.
  • Dość wyraźnie traci Bitcoin. Kurs najbardziej popularnej kryptowaluty zniżkuje o 2,7 proc. do około 42,3 tys. USD za token.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.