TMS Starter: 21 IV

21-04-2021 07:48
Rynek akcji pogłębia korektę w związku z nawrotem obaw o sytuację epidemiczną w wielu częściach świata. Na FX obserwujemy powrót do bezpiecznej przystani, a ropa naftowa tanieje w reakcji na nieoczekiwany wzrost wielkości zapasów w USA.
  • Wtorkowa sesja na Wall Street kończyła się przeceną głównych benchmarków. Dow Jones kończył dzień około 0,75 proc. pod kreską, a notowania S&P500 cofnęły się o 0,68 proc. Najgłębszą korektę zaliczył Nasdaq100, który znalazł się 0,92 proc. poniżej poziomów odniesienia.
  • W trakcie trwającego w USA sezonu publikacji wyników kwartalnych pojawiło się pierwsze poważne rozczarowanie. Netflix w 1Q21 pozyskał znaczniej mniej subskrybentów niż oczekiwano. W handlu międzysesyjnym cena akcji spadała nawet o 11 proc.
  • Katalizatorem spadków w trakcie azjatyckiej sesji giełdowej okazał się wniosek dwóch japońskich miast (Tokio i Osaka) o wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenach aglomeracji w związku z rosnącą liczbą dziennych zachorowań na COVID19. Wtorkowy handel w Azji kończył się korektą Nikkei225 o niecałe 2 proc. oraz spadkiem Hang Seng o 1,8 proc. W okolicy poziomów odniesienia dzień zakończył Shanghai Composite.
  • Na rynku walutowym obserwujemy powrót do bezpiecznych przystani. Dolar jest jedną z najsilniejszych walut z koszyka G10 i ustępuje miejsca jedynie japońskiemu jenowi. Kurs EUR/USD cofnął się 1,2030 przy rentownościach 10-cio letnich amerykańskich obligacji na poziomie 1,55 proc.
  • Waluty surowcowe ponownie znalazły się pod presją sprzedających. AUD/USD spada do 0,7714, a NZD/USD cofa się pod 0,7170.
  • Złoty utrzymuje swoją pozycje względem głównych rywali. EUR/PLN znajduje się na 4,5570.
  • Ropa naftowa tanieje po nieoczekiwanym wzroście wielkości zapasów surowca w USA. Zdaniem instytutu API w ciągu tygodnia w USA przybyło około 440 tys. baryłek ropy przy oczekiwanym spadku na poziomie -2,8 mln baryłek. Ropa WTI kosztuje 62,2 USD za baryłkę, a cena benchmarku Brent spada do 66,2 USD.
  • Nie słabnie podaż na rynku bitcoina. W środę rano cena najbardziej popularnej kryptowaluty kurczy się o 2,5 proc. do 55,5 tys. USD za token.

Notowania EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.