TMS Starter: 21 I

21-01-2022 07:45
Wall Street na czwartkowej sesji pogłębiła spadki. NASDAQ spadł do poziomu nienotowanego od października 2021 a Russell2000 jest najniżej od grudnia 2020 roku. Publikowane raporty spółek rozczarowują a nerwowość podsyca konflikt na linii Rosja-Ukraina. Wizja podwyżek stóp procentowych oraz redukcja sumy bilansowej przez Fed daje kolejny pretekst inwestorom do pozbywania się akcji.
  • Dziś rano kontrakty na amerykańskie indeksy spadały podobnie jak benchmarki azjatyckie. Hang Seng jest aktualnie na minusie 0,61 proc., Nikkei 225 traci 0,83 proc. a koreański KOSPI jest pod kreską 1,12 proc. 
  • Wall Street wczoraj zakończyła dzień na czerwono. Wyprzedaż akcji spowodowała spadki technologicznego indeksu NASDAQ100 o 1,34 proc. Z kolei SP500 stracił 1,1 proc. a przemysłowy Dow Jones 0,89 proc. NASDAQ100 od historycznego szczytu zdołał już spaść ponad 10 proc.
  • Słabe nastroje na rynkach to efekt niepewnych wyników spółek oraz rosnących rentowności obligacji skarbowych USA spowodowanych perspektywą zacieśnienia polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną.
  • 10 letnie obligacje rządu USA ponownie urosły powyżej poziomu 1,8 proc. a jen był najsilniejszy w gronie walut G10.
  • Po wczorajszym raporcie kwartalnym akcje spółki Netflix straciły 1,43 proc. Rozczarowała prognoza liczby abonentów
  • W czwartek rynek obiegła informacja, że Waszyngton zezwala niektórym krajom bałtyckim na wysyłanie broni amerykańskiej produkcji na Ukrainę. To podsyciło obawy o konflikt z Rosją.
  • Cena ropy spadła z powodu  wzrostu zapasów w USA. Biały Dom powiedział również, że może pracować nad przyspieszeniem uwolnienia rezerw strategicznych.
  • Ostatnie dane z USA wskazują, że liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych osiągnęła wysoki, trzymiesięczny szczyt, co sugeruje, że wariant Omikron może mieć większy wpływ na rynek pracy.
  • Ceny metali szlachetnych zyskują na wartości w tym tygodniu. Przez ostatnie 5 dni platyna urosła o 7,16 proc, pallad o 8,74 proc., srebro zyskało 6,69 proc. a złoto 1,29 proc. 
  • Złoty pozostaje silny. EURPLN oscyluje wokół 4,5250.

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.