TMS Starter: 2 XII

02-12-2021 07:48
Koniec amerykańskiej sesji giełdowej należał do niedźwiedzi. Koronawirusowe obawy ciążyły największym indeksom. Wyraźnie potaniało złoto, pomimo, iż dolar nie radzi sobie nad wyraz dobrze. Po wyraźnej przecenie odbić próbuje ropa naftowa.
  • Wykrycie pierwszego przypadku wariantu Omikron w Stanach Zjednoczonych odwróciło umocnienie z pierwszej części sesji i sprawiło, że główne benchmarki kończyły sesje poniżej poziomów odniesienia.  
  • Dow Jones stracił 1,34 proc., a S&P500 cofnął się o 1,18 proc. (pomimo, iż przejściowo wychodził 1,8 proc. nad kreskę). O około 1,83 proc. zniżkował technologiczny Nasdaq100. 
  • W Azji nastroje są mieszane. Wprawdzie Kospi i Hang Seng rosną odpowiednio o 1,5 proc. oraz 0,2 proc., ale notowania japońskiego indeksu Nikkei225 cofają się o 0,65 proc. 
  • Notowania terminowe indeksu DAX wskazują na dość pozytywne otwarcie rynku kasowego. 
  • Na rynku walutowym dolar plasuje się w połowie stawki G10, ale wyjście eurodolara powyżej poziomów odniesienia daje inwestorom pewną dozę optymizmu. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1325. 
  • Główny ekonomista RBNZ stwierdził w wywiadzie, że wariant Omikron nie zmienia generalnego obrazu sytuacji gospodarczej w kraju, co zaostrza apetyty jastrzębi. NZD/USD znajduje się na poziomie 0,6810. AUD/USD utrzymuje się na poziomie 0,71 pkt. 
  • Złoty radzi sobie raczej pozytywnie. Kurs EUR/PLN oscyluje wokół 4,6230, podczas gdy notowania USD/PLN oscylują wokół 4,0825. 
  • Wśród surowców drożeje przede wszystkim ropa naftowa. Raportowany przez DOE spadek wielkości zapasów surowca o 900 tys. baryłek popycha notowania na północ. Oba benchmarki zyskują około 1,2 proc., a cena baryłki surowca spod znaku Brent opiewa na około 69,8 USD. 
  • Pomimo próby umocnienia notowana złota wciąż znajdują się poniżej poziomów odniesienia. Uncja kruszcu wyceniana jest na 1777 USD. 
  • Relatywnie spokojnie rozpoczyna się dzień na rynku kryptowalut. Kurs Ethereum przy niewielkiej korekcie oscyluje wokół 4,5 tys. USD, podczas gdy Bitcoin wyceniany jest na około 56,4 tys. USD.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.