TMS Starter: 2 II

02-02-2022 07:50
Kolejna z rzędu wzrostowa sesja w Stanach Zjednoczonych przywraca wiarę bykom. Kupującym sprzyjają wypowiedzi przedstawicieli Fed. Na FX dolar oddał dużą część przestrzeni, a notowania surowców niemal nie zmieniły swojego położenia.
  • Wtorkowy handel na Wall Street zakończył się trzecim z rzędu umocnieniem, co przy podtrzymaniu optymizmu przez inwestorów z Azji może zwiastować zielone otwarcie sesji w Europie. Futures indeksu DAX minimalnie zyskuje przed startem rynku kasowego. 
  • Na zamknięciu Wall Street zwyżka Dow Jones opiewała na 0,78 proc., przy wzroście indeksu S&P500 o 0,69 proc. Podobnie radziły sobie również spółki technologiczne zgrupowane w indeksie Nasdaq100, który urósł o 0,75 proc. 
  • Bardzo dobrymi wynikami pochwaliła się spółka matka Google. Zysk na akcję wyniósł ponad 30 USD, przy oczekiwaniach na poziomie około 27 USD. Spółka zapowiedziała również, że przeprowadzi split (podział) akcji w stosunku 20:1, co ma poprawić płynność na walorze i ułatwić dostęp do akcji dla inwestorów. 
  • W trakcie sesji Azjatyckiej pozytywne nastroje są podtrzymywane. Japoński Nikkei225 zyskuje 1,68 proc., przy zwyżce Hang Seng opiewającej na 1,07 proc.
  • Agencje informacyjne zwracają uwagę, że w dotychczasowych wypowiedziach przedstawicieli Fed brakuje wyraźnego poparcia dla podwyżki stóp w marcu o 50 pb.
  • Dolar w środę o poranku plasuje się w połowie stawki G10, ale zmienność wśród walut krajów rozwiniętych nie jest duża. Eurodolar utrzymuje się w okolicy 1,1270. 
  • Dobrze radzi sobie dolar australijski, a kurs AUD/USD rośnie do 0,7136. Po przeciwnej stronie znalazło się kiwi, z kursem w okolicy 0,6634. 
  • Wśród surowców część umocnienia oddało złoto, a cena uncji kruszcu spadła do 1797 USD. 
  • W okolicy poziomów odniesienia znajduje się cena ropy naftowej. Baryłka WTI wyceniana jest na 88,3 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 89,2 USD. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.