TMS Starter: 17 III

17-03-2021 07:50
Rynki azjatyckie kończą sesję w mieszanych nastrojach, wszak inwestorzy ważą siłę ożywienia gospodarczego w kontekście kończącego się w środę posiedzenia Fed. Rentowności amerykańskich obligacji znajdują się na najwyższych od ponad roku poziomach.
  • Środowy handel podporządkowany jest oczekiwaniu na komunikat po posiedzeniu Fed. Rynek bardziej niż decyzji w sprawie poziomu stóp oczekuje odniesienia się prezesa Powella do kwestii rentowności obligacji. Oczekuje się, że Powell nie zmieni swojego nastawienia i nadal będzie podkreślał, jak daleko od celów Rezerwy Federalnej znajduje się gospodarka USA.
  • W oczekiwaniu na decyzję Fed, rentowności amerykańskich 10-cio latek wzbiły się na poziom najwyższy od lutego ubiegłego roku i oscylują wokół 1,6250.
  • Handel na Wall Street miał we wtorek mieszany wydźwięk. Indeksy Dow Jones oraz S&P500 zaliczyły kosmetyczną korektę o odpowiednio 0,39 proc. oraz 0,16 proc. Nad kreskę wysunął się Nasdaq100, który zyskiwał na koniec sesji niecałe 0,1 proc.
  • Brak wyraźnego tonu z Wall Street powoduje zmieszanie wśród inwestorów z Azji. Notowania głównych benchmarków znajdują się w okolicy poziomów odniesienia. Minimalnie ponad cenę zamknięcia z poprzedniego dnia wysuwa się Shanghai Composite.
  • Futures na europejskie indeksy zwiastują spokojny handel w oczekiwaniu na ruchy bankierów z Fed.
  • Na FX panuje względny spokój ze skromną przewagą awersji do ryzyka. W koszyku G10 zyskuje korona norweska oraz funt, a po drugiej stronie znajdują się m.in. AUD i NZD. Kurs EUR/USD stoi niemal w miejscu na poziomie 1,1905. 
  • Ropa naftowa drożeje w środę rano w ślad za raportem API wskazującym na nieoczekiwany spadek wielkości zapasów surowca w USA o 1 mln. baryłek. Notowania kontraktów zyskują  0,4 proc., a baryłka WTI kosztuje około 65,3 USD. W przypadku surowca typu Brent cena wynosi około 68,7 USD za baryłkę.
  • Spokojnie przebiega handel na rynku kryptowalut, gdzie bitcoin tanieje o niecały 1 proc. i kosztuje około 56,2 tys. USD za token.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.