TMS Starter: 16 VII

16-07-2021 07:48
Niespokojny handel na Wall Street przeszkadza azjatyckim bykom w utrzymaniu wysokich poziomów. Na FX przewagę mają waluty surowcowe, wśród których na pozycję lidera wysuwa się dolar nowozelandzki.
  • Drugi dzień wystąpienia szefa Fed w Kongresie nie wywołał podwyższonej zmienności, a rynki akcji przy braku nowych doniesień weszły w skromną korektę, niemniej wciąż utrzymują się blisko historycznych szczytów.
  • W USA nad kreską dzień kończył jedynie Dow Jones, którego notowania rosły o 0,15 proc. O około 0,33 proc. poniżej poziomów odniesienia cofnął się S&P500, a notowania Nasdaq100 traciły 0,70 proc. Indeksowi ciążyły spółki z sektora Big Tech.
  • Indeksy w Azji podążają na południe. Nikkei225 traci 0,45 proc., przy spadku Shanghai Composite o 0,15 proc. Nad kreskę wychodzi Hang Seng ze zwyżką przekraczającej 0,4 proc.
  • Futures na indeks DAX nie daje jasnych wskazówek odnośnie zachowania rynku kasowego.
  • Na rynku walutowym wyróżnia się para NZD/USD. Wysoki odczyt CPI z Nowej Zelandii (3,3 proc. r/r) podsyca jastrzębie tony wokół kiwi. Kurs NZD/USD oscyluje wokół 0,7020.
  • W koszyku G10 solidnie prezentują się waluty surowcowe. AUD/USD broni 0,7430, a notowania USD/CAD cofnęły się do 1,2575.
  • Większe zwyżki blokują spadające ceny ropy naftowej na rynkach finansowych. Niepewność wokół porozumienia OPEC+ i przebijające się w mediach obawy o wariant Delta koronawirusa spychają cenę ropy WTI do 71,2 USD za baryłkę.
  • W okolicy 55-sesyjnej średniej kroczącej zatrzymały się notowania złota. Uncja kruszcu kosztuje w piątek 1825 USD.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.