TMS Starter: 16 IX

16-09-2021 07:41
Pomimo udanej sesji na Wall Street azjatycki rynek akcji zalał się czerwienią. Na FX dominuje dolar, a słabsze dane z Australii ciążą AUD. Na rynku towarowym ropa walczy o obronę zdobytych wcześniej poziomów.
  • Środowy handel na Wall Street, choć nie zaczynał się najlepiej, przebiegał pod dyktando strony popytowej. Dow Jones urósł o 0,68 proc., a notowania S&P500 zwyżkowały o 0,85 proc. Technologiczny benchmark Nasdaq100 dodał 0,82 proc.
  • Pozytywny rezultat sesji w USA nie przekłada się na handel w Azji, gdzie coraz większe żniwo zbierają obawy o sytuację najbardziej zadłużonego dewelopera świata, firmy Evergrande. Hang Seng cofa się o ponad 1,5 proc., przy spadku japońskiego indeksu Nikkei225 o około 0,6 proc.
  • Na rynku terminowym próżno szukać wskazówek odnośnie kierunku czwartkowego otwarcia sesji w Europie.
  • Ropa naftowa w odmianie WTI jest wyceniana przez inwestorów na 72,5 USD za baryłkę. W środę Departament Energii USA opublikował dane o tygodniowej zmianie wielkości zapasów ropy naftowej w USA. Z raportu DoE wynika, że w ciągu tygodnia kończącego się 11 września wielkość zapasów ropy naftowej w USA spadła o 6,4 mln baryłek (prog. -3,8 mln baryłek).
  • Cena złota utrzymuje się w środku konsolidacji i oscyluje wokół 1791 USD za uncję.
  • Znany z gołębiego podejścia przedstawiciel EBC Lane przyznał, że jest zadowolony z tego, że akomodacyjna polityka pieniężna sprzyja spełnianiu celów EBC. EUR/USD kwotowany jest w okolicy 1,1810.
  • Z dużym prawdopodobieństwem rząd brytyjski ogłosi, że osoby zaszczepione będą zwolnione z wykonywania testów przeciwko COVID19, przed wjazdem na terytorium Wielkiej Brytanii. GBP/USD oscyluje wokół 5,3465.
  • Słabsze dane z australijskiego rynku pracy ciążą AUD, który w relacji do USD wyceniany jest na 0,7320.
  • Po drugiej stronie znalazło się kiwi, w przypadku którego rynek wycenia podwyżkę stóp procentowych. NZD/USD oscyluje wokół 0,7110.
  • Notowania kryptowalut odbijają po niedawnej przecenie. BTC/USD dodaje 0,5 proc., a notowania ETH/USD odbijają o około 2,5 proc.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.