TMS Starter: 12 V

12-05-2021 07:48
Rynek akcji złapał poważną zadyszkę. Indeksy dołują w obawie przed inflacją, która szczególnie widoczna jest w notowaniach surowców. Trend reflacyjny winduje rentowności obligacji amerykańskich, których umocnienie wspiera dolara.
  • Kolejny dzień z rzędu handel na Wall Street kończył się spadkiem wszystkich głównych indeksów. We wtorek Dow Jones cofnął się o 1,36 proc., a S&P500 tracił 0,87 proc. Najłagodniejszy spadek zaliczył Nasdaq100, który tracił 0,09 proc. 
  • W trakcie amerykańskiej sesji giełdowej rentowności 10-letnich papierów skarbowych utrzymywały się powyżej 1,61 proc., potwierdzając obawy inwestorów o wyższą inflację. Rynek martwi się, że wraz z rosnącymi cenami zakończy się okres ekspansywnej polityki monetarnej. Uwaga skupia się głównie na surowcach, których ceny w ostatnich tygodniach poszybowały. 
  • Dołki pogłębiły azjatyckie indeksy, których spadki potęgowane są przez globalny problem z dostępnością mikroprocesorów (Azja odpowiada za znaczną część ich produkcji). We wtorek Nikkei225 cofnął się o 1,99 proc., a Shanghai Composite kończył handel w okolicy poziomów odniesienia. 
  • Notowania futures w Europie sugerują mieszany początek sesji na rynku kasowym. 
  • Na FX dolar przewodzi walutom G10. Kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,2130, a GBP/USD spada w okolice 1,4125. 
  • Spadek apetytu na ryzyko widoczny jest w notowaniach walut z Antypodów. AUD/USD cofa się do 0,7795, podczas gdy kivi oscyluje wokół 0,7230. 
  • Złoty jest jedną z najsilniejszych walut w regionie. Izba Cywilna SN poprosiła szereg krajowych instytucji o opinię w kwestii kredytów CHF oraz odroczyła termin wydania orzeczenia. To sprawia, że złoty nadrabia zaległości względem lokalnych rywali. Kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,54. 
  • Nieco mniejszy od oczekiwań spadek zapasów ropy wg. API implikuje minimalną korektę notowań surowca. Baryłka ropy WTI wyceniana jest na 65,4 USD, a surowiec Brent na rynkach finansowych kosztuje około 68,6 USD za baryłkę. 
  • Złoto oraz srebro są minimalnie tańsze z uwagi na umocnienie dolara. Uncja cennego kruszcu kosztuje około 1830 USD, a srebro wyceniane jest na 27,4 USD za uncję. 
  • Drożeją kryptowaluty. Bitcoin wyceniany jest na 57,5 tys. USD, a Etherum dodaje kolejne 4,5 proc. i kosztuje już około 4330 USD za token. 

Notowania instrumentu US100, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu US100, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.