TMS Starter: 11 I

11-01-2022 07:45
Handel na Wall Street kończył się w większości poniżej poziomów odniesienia, wyjątek stanowił Nasdaq. Na rynku walutowym obserwujemy ponowny odwrót od dolara, co sprzyja surowcom kwotowanym w USD. Po teście kolejnego wsparcia o odbicie walczą krytpowaluty.
TMS Starter: 11 I
  • Poniedziałkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem dużej zmienności.  Na rynku akcji dominuje obecnie niedźwiedzi sentyment, jednak końcówka sesji przebiegała w atmosferze odbicia. Wprawdzie Dow Jones i S&P500 skończyły poniżej poziomów odniesienia, odpowiednio o 0,45 proc. oraz 0,14 proc., jednak o 0,05 proc. w górę wspiął się technologiczny Nasdaq100. 
  • Nie ma to jednak dużego przełożenia na handel w Azji, gdzie czołowe benchmarki nie są zgodne odnośnie kierunku, w którym należy podążać. Japoński Nikkei225 po dniu przerwy traci 0,90 proc., podczas gdy Hang Seng zyskuje 0,12 proc. 
  • Dobre dane o sprzedaży detalicznej podbijają wycenę dolara australijskiego, który we wtorek o poranku jest najsilniejszą walutą G10. Kurs AUD/USD rośnie do 0,7185. W listopadzie sprzedaż detaliczna rosła o 7,3 proc. 
  • Inwestorzy wyczekują danych o inflacji z USA, która może przypieczętować jastrzębią retorykę Rezerwy Federalnej. W oczekiwaniu dolar oddaje jednak pole głównym rywalom. EUR/USD rośnie do 1,1340, podczas gdy kurs GBP/USD utrzymuje się w okolicy 1,3590. 
  • Środowisko nieco słabszego dolara sprzyja surowcom kwotowanym w USD. Złoto ponownie znalazło się powyżej 1808 USD za uncję.
  • W szerokiej konsolidacji utkwiły ceny miedzi. Tona metalu jest obecnie wyceniana na około 9,5 tys. USD. 
  • Na rynku ropy naftowej dominuje strona kupująca. Baryłka WTI wyceniana jest na około 78,8 USD, podczas gdy cena baryłki Brent opiewa na 81,3 USD. 
  • Nerwowa atmosfera panuje na rynku kryptowalut. Cena Bitcoina po teście wsparcia z okolic 40 tys. USD. ponownie odbiła w okolice 42 tys. USD, gdzie znajduje się obecnie. Większa część tokenów zyskuje na wartości o poranku około 1,2 proc.. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.