TMS Starter: 10 VIII

10-08-2021 07:46
Początek nowego tygodnia przynosi niewielką zmienność na rynkach finansowych. Giełdy w Azji znajdują się na niewielkim plusie po mieszanej końcówce sesji w USA. W dalszym ciągu pod presją znajdują się notowania złota, a w okolicy poziomów odniesienia utrzymuje się ropa naftowa.
  • Cena złota na rynkach finansowych we wtorek oscyluje wokół 1735 USD za uncję. Skok rentowności amerykańskiego długu przejściowo do 1,33 proc. kładzie się cieniem na bezpiecznej przystani, która w odróżnieniu od papierów skarbowych nie płaci kuponu. 
  • Kolejnemu wzrostowi rentowności sprzyjały jastrzębie komentarze ze strony przedstawicieli Fed (Rosengren, Bostic), które zachęcały do ograniczenia QE na wrześniowym posiedzeniu. 
  • Bez zbędnych nerwów reaguje rynek akcji. Wprawdzie Dow Jones kończył poniedziałkową sesję 0,3 proc. pod „kreską”, a S&P500 cofnął się o 0,09 proc., ale notowania Nasdaq100 zyskały 0,16 proc. 
  • W dobrych nastrojach przebiega handel w czasie sesji azjatyckiej. Nikkei225 zyskuje 0,2 proc., przy wzroście Hang Seng o około 0,5 proc. Shanghai Composite oscyluje w okolicy poziomów odniesienia.
  • Najprawdopodobniej we wtorek zostanie przeprowadzone głosowanie w Senacie USA ws. pakietu infrastrukturalnego. Zdaniem obserwatorów propozycja ma stabilną większość.  
  • Również na rynku walutowym zmiany są niewielkie. Eurodolar utrzymuje się na poziomie 1,1735 – najniżej od kwietnia br. Bardziej odporny na umocnienie dolara jest brytyjski funt, co sprawia, że GBP/USD znajduje się w okolicy 1,3846.
  • Przy braku zmian po stronie fundamentalnej kurs ropy naftowej minimalnie odbija po wcześniejszej, solidnej przecenie. Baryłka WTI wyceniana jest na około 67,1 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 69,5 USD za baryłkę.
  • Wędrówkę w kanale wzrostowym kontynuuje bitcoin. Cena najbardziej popularnej kryptowaluty oscyluje wokół 45,5 USD za token. W ślad za nim podąża Ethereum, którego cena wynosi we wtorek 3,1 tys. USD. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.