Strategia dzienna: 27 X

27-10-2020 09:00
Poniżej prezentujemy codzienną strategię dla par walutowych EUR/PLN, USD/PLN i GBP/PLN.
Strategia dzienna: 27 X
Strategia dzienna: 27 X

Strategia: EUR/PLN

  • strategia krótkoterminowa: rynek uważnie obserwuje, czy wprowadzone od soboty obostrzenia doprowadzają do zmniejszenia przyrostu zachorowań i jednocześnie oddalają ryzyko totalnego lockdownu.  Jeśli tak się nie stanie w najbliższych dniach presja na złotym pogłębi się i EUR/PLN przetestuje poziom 4,60. Negatywnie na waluty EM wpływają globalne obawy związane z pandemią i malejące prawdopodobieństwo uchwalenia pakietu pomocowego w USA.
  • oczekiwany przedział wahań na dziś: 4,5650 – 4,5900
  • średni termin: poziom równowagi dla kursu szacujemy na okolice 4,45, ale powrót na te pułapy po wrześniowym wystrzale kursu jest zanegowany przez rosnącą krzywą zachorowań i obawy o gospodarkę.
  • fundamenty: po bezprecedensowym luzowaniu polityki RPP realne stopy procentowe (stopa nominalna minus inflacja) są silnie ujemne. W okresach rynkowych turbulencji (vide: wrzesień) skutkuje to podatnością złotego na przecenę.

Strategia: USD/PLN

  • strategia krótkoterminowa: fatalny start tygodnia dla ryzykownych aktywów (głównie giełd czy cen ropy) nie powoduje zmian na rynku walutowym. Kurs EUR/USD pozostaje w zawężającym się zakresie wokół 1,1830. Kurs USD/PLN również pozostaje stabilny i w najbliższych dniach powinien utrzymywać się na wyższych poziomach. Tryb risk-off zaczyna dominować, a w kolejnych dniach tendencje mogą tylko eskalować - na FX może to oznaczać wyraźną dominację dolara kosztem zwłaszcza rynków EM 
  • oczekiwany przedział wahań na dziś: 3,8600– 3,8850
  • średni termin: ostatni miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA będzie nerwowy i chimeryczny – dolar naprzemiennie będzie tracił i zyskiwał. Uważamy jednak, że średnioterminowe, tegoroczne minima wartości amerykańskiej waluty zostały są za nami.

Strategia: GBP/PLN

  • strategia krótkoterminowa: Jest wiele do zrobienia, aby wypełnić znaczące luki pozostające z Unią Europejską w najtrudniejszych obszarach, powiedział w poniedziałek dziennikarzom rzecznik brytyjskiego premiera Borisa Johnsona za Reutera. Kurs GBP/USD pozostaje powyżej 1,30 choć odnotował trzy dni sukcesywnych obniżek. Niepewności wokół Brexitu powstrzymują każdy gwałtowniejszy ruch funta.
  • oczekiwany przedział wahań na dziś: 5,0350 – 5,0650
  • średni termin: zakładamy, że ostatecznie porozumienie zostanie osiągnięte a funt wyraźnie będzie zyskiwał. Oznacza to, że możliwa euforia po porozumieniu dostarczyć powinna atrakcyjnych poziomów do sprzedaży waluty i zabezpieczania ekspozycji na dłuższy termin.
     
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.