Spółka dnia: Oponeo.pl

03-01-2024 13:32
Kurs akcji spółki Oponeo.pl (stopa dywidendy 3,9 proc., C/Z 19,7, C/S 0,4, C/WK 2,21, kapitalizacja 719,1 mln PLN) będącej polskim sklepem internetowym prowadzącym sprzedaż produktów motoryzacyjnych, w tym głównie opon i felg od ponad 16 lat przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego.
Spółka dnia: Oponeo.pl

W jego ramach kurs w listopada 2021 ustanowił swój obecny historyczny rekord, następnie do września 2022 korygował ten wzrost spadając do okolic dolnego ograniczenia kanału 16-letniego trendu wzrostowego, po czym wznowił zwyżkę. Obecnie kurs przebywa powyżej swej rosnącej średniej 50-tygodniowej, która z kolei znajduje się ponad rosnącą średnią 200-tygoniową kursu.  

Kurs akcji spółki Oponeo.pl, dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)

Od września 2022 kurs przebywa w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego. Ostanio kurs akcji spółki osiągnął swój najwyższy poziom od stycznia 2022 roku, opuszczając górą strukturę, którą można próbować interpretować jako 20-miesięczną formację „odwróconej głowy z ramionami”, które rozmiary sugerują okolice poziomu historycznego szczytu kursu z końca 2021 roku jako orientacyjny średnioterminowy cel trwającej od 2022 roku zwyżki. Kurs przebywa powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Oponeo.pl, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.