Słabe ADP ciąży dolarowi

01-09-2021 14:25
Rozczarowujący raport ADP nt. zatrudnienia w USA wywołał solidne osłabienie dolara na rynkach finansowych. Z badania prywatnej firmy ADP wynika, że w sierpniu w USA zatrudnionych zostało 374 tys. osób, a więc prawie połowę mniej niż zakładał konsensus (+615 tys. miejsc pracy). Nawet skromna rewizja w górę poprzedniego odczytu nie odmieni reakcji rynku. EUR/USD umacnia się dalej do 1,1825, a notowania terminowe zwyżkują.
Słabe ADP ciąży dolarowi

Wzrost apetytu na ryzyko to naturalnie efekt realizacji strategii „złe dane to dobre dane”, gdyż oznaczają większe szanse na utrzymywanie luźnej polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych. Fed ustali Powella w dużej mierze warunkuje swoje ruchy od sytuacji na rynku pracy, w związku z czym gorsze dane implikują konieczność dalszego wspierania gospodarki.

Pamiętając o ograniczonych zdolnościach prognostycznych raportu ADP (firma często mija się z oficjalnymi danymi) należy mieć na uwadze, że tapering w USA to raczej nie kwestia „czy?rdquo;, ale „kiedy?rdquo;, w związku z czym optymizm inwestorów może nie być trwały. Faktem jest jednak, że rajd ryzyka jest silny, a obóz byków zyskał dodatkowe paliwo, tak więc granie przeciwko trendowi może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.