Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 14 X
14-10-2020 07:51
Po kilku dniach wzrostów zwyżka na rynku akcji została przerwana. Dolar odrobił część, zwłaszcza względem funta, który stoi w obliczu nałożonego przez Borisa Johnsona deadline’u na wypracowanie porozumienia. Schłodzenie nastrojów inwestycyjnych uderzyło w złotego. Sesja azjatycka jest jednak stosunkowo spokojna: główne waluty notują minimalne zmiany wartości względem USD a kontrakty na amerykańskie i niemieckie indeksy są na skromnym plusie.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 14 X
- Najsilniejsze osłabienie notuje funt szterling, GBP/USD osuwa się o 0,2 proc. i w kierunku 1,29. EUR/USD jest stabilny pod 1,1750. Mimimalnie zyskują waluty antypodów, ale AUD/USD jest wyraźnie pod 0,72. USD/JPY jest w okolicy 105,50.
- Złoty po wczorajszym osłabieniu zaczynać będzie dzień z okolicy 4,49. Dolar wyceniany jest na 3,82 PLN a słabość funta sprawia, że GBP/PLN nie może jak dotąd trwale wyjść ponad 4,95.
- Nastrojom nie pomagają wieści z frontu negocjacji w sprawie pakietu fiskalnego w USA. Kością niezgody pozostaje skala programu i dystrybucja funduszy. Demokraci odrzucają ideę stopniowo wdrażania stymulacji fiskalnej a ich stanowisko poparł nawet Donald Trump pisząc na swoim twitterze „wszystko albo nic” (ang. Go big, or go home).
- Pat również na froncie brexitowym zostało 40 godzin na wypracowanie chociaż kształtu porozumienia ws. umowy handlowej a dokumentu nie widać na horyzoncie. Liderzy najważniejszych europejskich państw nawołują Johnsona do ustępstw.
- Wczorajszym spadkom na Wall Street przewodził sektor finansowy, co sprawiło, że indeks S&P500 spadł nieco mocniej niż wskaźnik rynku technologicznego Nasdaq czy średnia Dowa. Futures na S&P500 obronił wczoraj 3500 pkt a obecnie jest ponad 10 pkt ponad tą barierą. Kontrakt na DAX co prawda spadł pod 13000 pkt, ale dziś walczy o powrót ponad ten okrągły pułap. W Azji spadki, które na chińskich giełdach iw Korei nie przekraczają 1 proc. Minimalnie nad kreską jest Nikkei225.
- Dzień Kolumba przesuwa na dziś publikację raportu API o zapasach ropy naftowej. Pod nieobecność tych informacji baryłka WTI walczy o utrzymanie się ponad 40 USD za baryłkę, tuż poniżej 200 – sesyjnej średniej ruchomej. Umocnienie dolara mocno pogrążyło notowania złota i kurs uncji ponownie runął pod 1900 USD. Na sesji azjatyckiej kruszec drożeje 0,2 proc., do 1895 USD.
Zastrzeżenia prawne
Niniejsza publikacja została przygotowana przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59, 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 5262759131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony (“TMS Brokers”) działającą zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów TMS Brokers. TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004).
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii niezależnego doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym.
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi, jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte, biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
TMS Brokers informuje, że w przypadku usługi sporządzania rekomendacji o charakterze ogólnym, istnieje konflikt interesów polegający na wydaniu przez TMS Brokers rekomendacji o charakterze ogólnym przy jednoczesnym zawieraniu transakcji na portfelu handlowym TMS Brokers.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i: (i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych, (ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe, (iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych.
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji. Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronie internetowej www.tms.pl w części https://www.tms.pl/disclaimer/