Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 12 X

12-10-2020 08:13
Indeksy w Chinach rosną na nadziejach nowych planów rządu, tymczasem bank centralny stara się zahamować aprecjację juana. Na innych giełdach mieszane nastroje. Spokój wśród głównych walut. Ropa naftowa pod presją w obliczu odbudowy podaży.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 12 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 12 X
  • Chińskie akcje przewodzą wzrostom w regionie, ponieważ inwestorzy optymistycznie oceniają planowaną wizytę prezydenta Xi Jinpinga w Shenzhen w tym tygodniu, spodziewając się, że może on przedstawić plany dalszego otwarcia części gospodarki na inwestycje zagraniczne.
  • Shanghai Composite rośnie dziś o 2,2 proc. Hang Seng zyskuje 2,1 proc., ale koreański KOSPI rośnie już tylko o 0,4 proc. Japoński Nikkei225 za to traci 0,2 proc.
  • Dobry klimat przedstawia futures na S&P500, który rośnie o 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym główna uwaga jest na chińskim juanie, który w ciągu dnia osłabiał się o 0,7 proc. po tym, jak Ludowy Bank Chin obniżył stopę rezerw obowiązkowych na forwardach walutowych dla instytucji finansowych z 20 proc. do 0 proc. Bank chce pośrednio zachęcić inwestorów do spekulowania przeciwko juanowi. USD/CNH rośnie teraz o 0,4 proc. do 6,7120.
  • Pośród głównych walut dolar amerykański jest stabilny na 93,0 (DXY). Po piątkowym wyłamaniu EUR/USD pozostaje tuż ponad 1,18. GBP/USD wyszedł do 1,3050. Minimalna presja objawia się na AUD i SEK.
  • Przywódcy UE mają nalegać na surowe egzekwowanie wszelkich umów handlowych z Wielką Brytanią. Premier Wielkiej Brytanii Johnson powiedział, że Wielka Brytania jest zdecydowana zbadać każdą ścieżkę, aby osiągnąć porozumienie.
  • Spikerka Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Pelosi, powiedziała, że pozostajemy w impasie w rozmowach o pakiecie fiskalnym na temat COVID-19. Administracja Trumpa wzywa Kongres do przyjęcia okrojonej wersji ustawy o pomocy.
  • Złoty podtrzymuje siłę, jaka pojawiła się w trakcie piątkowych notowań przy poprawie nastrojów rynkowych. EUR/PLN pozostaje pod 4,47, USD/PLN jest na 3,78.
  • Na rynkach surowcowych ceny ropy ponownie znalazły się pod presją po rozwiązaniu strajku naftowców w Norwegii i wznowieniu produkcji po burzy w Zatoce Meksykańskiej. WTI traci 1 proc. do 40,2 USD/b.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.