Podsumowanie sesji azjatyckiej i nowojorskiej: 1 X

01-10-2020 07:59
Spokojny przebieg sesji w Azji przy zamkniętych z powodu święta kluczowych giełdach w regionie. Kontrakty na indeksy w USA i Europie są wyżej. USD jest słabszy. Rozmowy nad pakietem fiskalnym w USA wciąż trwają.
Podsumowanie sesji azjatyckiej: I X
Podsumowanie sesji azjatyckiej: I X
  • Pozytywne nastroje zapewniają nadzieje, że Demokraci i Biały Dom mogą osiągnąć porozumienie w sprawie pakietu fiskalnego.
  • Demokraci z Izby Reprezentantów zostali zmuszeni do odłożenia na czwartek głosowania w sprawie pakietu w wysokości 2,2 bln USD, aby dać więcej czasu na rozmowy z Białym Domem.
  • Propozycja sekretarza skarbu USA Mnuchina skierowana do przewodniczącej Izby Reprezentantów Pelosi w środę została wyliczona na 1,62 bln USD.
  • Rynki w trakcie sesji azjatyckiej były spokojne za sprawą świąt i zamknięcia giełd w Chinach, Hongkongu, Korei Południowej i na Tajwanie. W Tokio handel został wstrzymany z powodu problemów technicznych.
  • Futures na S&P500 rośnie dziś o 0,4 proc. po środowym zamknięciu handlu kasowego wzrostem o 0,83 proc. Kontrakt na niemiecki DAX jest wyżej o 0,4 proc.
  • Na FX indeks DXY obniża się o 0,2 proc. do 93,70, znak umiarkowanego risk-on. W segmencie G10 odbijają NOK, SEK , AUD i NZD.
  • EUR/USD wspina się na 1,1750, GBP/USD rośnie do 1,2940. EUR/PLN konsoliduje się na 4,5250.
  • Wyniki wrześniowego badania Tankan sugerują lekkie ożywienie w porównaniu z poprzednim badaniem w czerwcu, choć były nieco słabsze niż oczekiwano. Oznacza to, że japońska gospodarka już osiągnęła dno po załamaniu związanym z pandemią koronawirusa, ale nadal boryka się z problemami nawet po wznowieniu gospodarki. USD/JPY stoi przy 105,50.
  • Ropa naftowa WTI zdołała wrócić ponad 40 USD/b z pomocą raportu DoE, który w środę wskazał na nieoczekiwany spadek zapasów o 1,98 mln baryłek.
  • W temacie szczepionek, Moderna oświadczyła, że jej szczepionka nie będzie gotowa przed wyborami w USA i nie będzie gotowa przed 25 listopada do ubiegania się od FDA o zezwolenie do nagłego wykorzystania.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.