EUR/USD najwyżej w tym roku

21-08-2024 15:15
Poziom 1,11 osiągnięty a nawet został przełamany. Kurs głównej pary walutowej wyznaczył tegoroczny szczyt w okolicy 1,1130 i tym samym niemalże zrównał się z maksimum wyznaczonym 28 grudnia 2023 roku. Dolar przyspieszył proces deprecjacji w momencie publikacji raportu NFP na początku sierpnia. Obecnie rynek spekuluje o mocnej rewizji danych rocznych z amerykańskiego rynku pracy (dziś godz. 16:00) i wciąż liczy, że Fed dokona mocniejszego cięcia stóp procentowych we wrześniu.
EUR/USD najwyżej w tym roku

Zmienność na EURUSD zwiększyła się w ostatnich tygodniach. Osłabienie dolara przyspieszyło, kiedy rynek poznał słaby raport NFP 2 sierpnia. Narosły obawy o kondycję amerykańskiej gospodarki. Wówczas mówiło się o możliwym cięciu stóp przez Fed w wysokości 50 punktów bazowych. Potem wycena rynkowa nieco się znormalizowała, emocje opadły a przeceniony rynek akcyjny zdołał w dużej mierze odrobić poniesione straty.

Deprecjacja USD zwolniła tylko na chwilę. Kurs EUR/USD w ostatnich dniach przełamywał sukcesywnie kolejne opory techniczne. Notowania od dołka z początku miesiąca urosły o ponad 3 „figury”. Z technicznego punktu widzenia pokonanie obecnego pułapu na 1,1130 otworzy drogę do 1,1270 – czyli szczytu z lipca 2023 roku.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.