EUR/PLN: złoty najsłabszy od 20 maja

14-06-2021 16:30
Złoty kolejny dzień z rzędu ulega deprecjacji. EUR/PLN jest najwyżej od 20 maja. Przecena rozpoczęła się po konferencji prasowej NBP, która miała miejsce w ubiegły piątek o 15:00.
EUR/PLN: złoty najsłabszy od 20 maja

Prezes NBP uciął jakiekolwiek spekulacje na temat wcześniejszego zacieśniania polityki monetarnej, mimo, że ostatnie wskaźniki inflacyjne pokazały wartość 4,8 proc. r/r. Glapiński uznał, że co prawda inflacja utrzymuje się powyżej górnej granicy odchylenia od celu ale nie jest to nic szczególnego. Dopiero lipcowa projekcja NBP będzie kluczowa i pokaże jakie mogą być potencjalne  scenariusze na najbliższe miesiące. Wspomniał również, że ostatnie dobre dane są podbijane przez efekt bazy a ożywienie gospodarcze nie obejmuje wszystkich sektorów polskiej gospodarki.

EUR/PLN rośnie do 4,5155 i znajduje się tuż pod horyzontalnym oporem, wyznaczonym przez dołek z 12 kwietnia. Nieco wyżej przebiega zniesienie wewnętrzne Fibo 38,2 proc. Kurs opuścił aprecjacyjny trend złotego.

 

Wykres EUR/PLN, interwał D1, TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.