EUR/PLN na ważnym wsparciu

23-07-2021 12:16
Po trzydniowej aprecjacji złotego, dziś obserwujemy odreagowanie. Para walutowa EUR/PLN cały czas znajduje się w niedalekiej odległości od ważnego, technicznego wsparcia.
EUR/PLN na ważnym wsparciu

Po osiągnięciu 4,60 rynek w szybkim tempie powrócił o 4 grosze niżej do 4,56. Paliwem do wzrostu wartości PLN były globalny apetyt na ryzyko, który odzwierciedlał się wzrostami wycen indeksów giełdowych. Spadki EUR/PLN napotkały na techniczny poziom złożony z z horyzontalnego obszaru, wyznaczonego przez czerwcowy szczyt. W okolicach lokalnego dołka przebiegają także 2 ważne zniesienia Fibo (23,6 oraz 38,2 proc.) Dotyczą one dwóch impulsów wzrostowych: od 7 czerwca oraz od 6 lipca. EUR/PLN cały czas znajduje się w kanale wzrostowym. Średnioterminowym trend nadal wskazuje większe prawdopodobieństwo ruchu w kierunku północnym.

Wykres EUR/PLN, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.