Wsparcie ze strony danych, brak wsparcia Fed

Dolar najwyraźniej zyskał do defensywnego jena co jest oczywiście pochodną dobrych nastrojów na giełdach akcyjnych oraz w pierwszym rzędzie wyraźnego podbicia rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Kurs po obronieniu okolic 110,25, wykonał wystrzał w kierunku 112,0. USD/JPY powrócił ponad 200 – sesyjną średnia ruchomą i jest najwyżej od 20 grudnia. Dopiero powrót pod 111,30 osłabiałby wzrostowy układ w notowaniach.
EUR/USD cały tydzień podlega małej zmienności. Kurs trzykrotnie próbował wyjść ponad 1,14, ale od wtorku nie może zamknąć dnia powyżej tego pułapu. A co nie chce rosnąć… Problemem euro są plotki przed zbliżającym się posiedzeniem EBC, które wskazują na oddalanie się perspektywy podwyżki stóp oraz niechybne mocne rewizje prognoz makro w dół. Z punktu widzenia przebiegu notowań ważną barierą są okolice 1,1330.
Warto zauważyć, że podobny scenariusz już odegrał się w notowaniach walut antypodów. AUD/USD i NZD/USD rozpoczęły flirt z maksimami z drugiej połowy lutego, nie były w stanie ich zerodować i ostro runęły. Słabo rysują się zwłaszcza perspektywy australijskiej waluty, która nie zyskuje w książkowo wymarzonym dla siebie środowisku wysokich cen metali przemysłowych, rosnących indeksów chińskich giełd, pozytywnych informacji na froncie wojen handlowych i lepszych danych z Chin. Powodem i argumentem za dalszą słabością jest bardzo krucha sytuacja makroekonomiczna, która jeszcze mocniej ciążyć będzie, gdy pasmo informacji przestanie być już tak korzystne. Nawet najwięksi optymiści zakładający, że najgorsze dla ryzykownych rynków już za nami muszą zdawać sobie sprawę, że przed globalną gospodarką wyboista droga.
Dolarowi sprzyjają ostatnie informacje z gospodarki. Bardziej konstruktywne podejście do perspektyw waluty, czyli innymi słowy nadzieje na jej trwałą aprecjację dawać mogłoby kolejny zwrot w retoryce decydentów z Fed. Wypowiedzi Powella, Claridy czy Kaplana nie dają jednak na to nadziei pomimo pojawiania się na horyzoncie końca wojen handlowych, zamiecenia pod dywan kwestii limitu zadłużenia USA oraz przede wszystkim ewidentnego i mocnego poluzowania warunków finansowych w gospodarce.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne