W oczekiwaniu na wyniki Tesli

Flesz   •   26-04-2021 13:56
W Stanach Zjednoczonych trwa sezon publikacji wyników kwartalnych. W poniedziałek po zakończeniu amerykańskiej sesji giełdowej swoim raportem podzieli się Tesla. Czego oczekiwać po wynikach giganta z Palo Alto?
W oczekiwaniu na wyniki Tesli

Tesla Inc. to jeden z największych wygranych pandemicznego roku. Zarówno szefowie koncernu jak i inwestorzy mogą być zadowoleni z trajektorii jaką obrały notowania spółki. W lutym 2021 roku kurs zdobył historyczne szczyty w okolicy 900 USD za walor. Od tamtej pory to sprzedający byli górą, ale wyniki koncernu mogą tą sytuację odmienić.

Oczekuje się, że wyniki Tesli będą dalece lepsze niż w ubiegłym roku. Motorem napędowym sprzedaży elektrycznych aut od Tesli są, i w dalszym ciągu będą, Chiny. Kraj ten odpowiada za około 50 proc. sprzedaży produktów. Wciąż najlepiej sprzedającym się pojazdem Tesli jest model S. Za nim plasuje się model X, a dopiero dalej budżetowy model 3.

Tesla model 3 miał być prawdziwą rewolucją, gdyż samochód sprzedawany za około 35 tys. USD miał zelektryfikować motoryzację. Okazuje się jednak, że giganci branży nie przespali tego wydarzenia. Volkswagen ze swoim modelem ID.3, a także e-Golfem mocno depcze po piętach koncernowi z Kaliforni.

Jeśli jednak chodzi o potencjalne zyski akcjonariuszy, to Tesla cieszy się zdecydowanie lepszym sentymentem i nawet najmniejsza pozytywna informacja jest natychmiast dyskontowana. W tym kontekście oczekiwany wzrost zysku netto o 135 proc. r/r może się okazać katalizatorem dynamicznej zwyżki notowań. Spółka, która dotychczas miała problem z osiąganiem zysku operacyjnego systematycznie poprawia wyniki, czym cieszy inwestorów. Rynek szacuje, że tym razem wzrost zysku netto odbędzie się przy wzroście przychodów o 41 proc. r/r do około 10 mld USD oraz wzroście EBITDA o 53 proc. do poziomu 1,86 mld USD.

Tesla jest spółką innowacyjną w wielu obszarach. Okazuje się, że również w obszarze finansów. Znaczna część zasobów gotówkowych firmy jest przechowywana w kryptowalucie bitcoin, przez co Tesla ma dużą ekspozycję na ten chwiejny rynek. To z pewnością niepokoi część inwestorów, ale inną część wręcz zachęca do inwestowania.

Notowania instrumentu TSLA.US znajdują się  w trendzie bocznym po okresie dynamicznych wzrostów, które wywindowały kurs na historyczne maksima. W trakcie korekty z przełomu lutego i marca kurs odbił się od linii trendu i rozpoczął odrabianie strat. Na zamknięciu piątkowej sesji w USA za jeden walor Tesli inwestorzy płacili 729 USD.

Notowania TSLA.US, źródło: TMS BrokersNotowania TSLA.US, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.