TMS Starter 31 V

Flesz   •   31-05-2022 07:17
Sesja w Europie była wczoraj zdominowana przez kolor zielony. Wzrosty były jednak umiarkowane. DAX zyskał 0,79 proc., francuski CAC40 jest wyżej o 0,72 proc. Dobrze radził sobie nasz parkiet. WIG20 zakończył dzieńna plusie 2,65 proc. a szeroki WIG dodał 2,17 proc. Stany Zjednoczone były zamknięte z powodu Dnia Pamięci. W Chinach odnotowano najniższą od prawie trzech miesięcy liczbę zakażeń wirusem Covid, a perspektywy dalszego złagodzenia restrykcji również wpłynęły na poprawę nastrojów.
TMS Starter 30 V

W wywiadzie dla hiszpańskiej gazety Cinco Dias, główny ekonomista EBC Philip Lane powiedział, że "normalizacja w naturalny sposób koncentruje się na ruchu w jednostkach 25 punktów bazowych, więc tej wielkości podwyżki  na posiedzeniach w lipcu i wrześniu będą charakteryzowały się tempem referencyjnym. Dodał, że "to, co widzimy dzisiaj, wskazuje, że właściwe jest wyjście z ujemnych stóp do końca trzeciego kwartału, a proces ten powinien być stopniowy".

Szanghaj zapowiedział zniesienie blokad dla mieszkańców obszarów o niskim ryzyku, co pozwoli na wznowienie ruchu samochodów, taksówek i innych usług związanych z wynajmem pojazdów.

W weekend Szanghaj ogłosił szereg działań mających na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego, w tym szybsze zatwierdzanie projektów dotyczących nieruchomości, zwiększenie o 40 tys. limitów na posiadanie samochodu, obniżenie podatku od zakupu samochodu oraz subsydia dla samochodów elektrycznych.

Prezes Fed Christopher Waller wygłosił wczoraj kilka „jastrzębich” uwag i powiedział, że popiera podwyżki stóp o 50 pb przez "kilka spotkań". Powiedział: "Nie odkładam na bok podwyżki o 50 punktów bazowych, dopóki nie zobaczę, że inflacja zbliża się do naszego celu 2%". Jeśli chodzi o redukcję bilansu przez Fed, zaznaczył on, że modele ekonomiczne sugerują, iż QT (zacieśnienie ilościowe) byłoby równoważne z "kilkoma podwyżkami stóp o 25 punktów bazowych".

Oficjalne wskaźniki PMI dla chińskiej gospodarki okazały się lepsze od prognoz ale nadal wskazują regres i są poniżej 50 pkt. Rynek poszukuje wskazówek na temat stanu gospodarki, ponieważ Szanghaj stopniowo wychodzi z lockdown-u. PMI dla usług wypadł na poziomie 47,8 pkt. a dla przemysłu wyniósł 49,6 pkt. Lepsze wyniki w porównaniu do kwietnia to efekt tego, że lokalne władze próbowały złagodzić zakłócenia w łańcuchu dostaw, które miały miejsce w ostatnich kilku tygodniach.

Stopa inflacji w Niemczech ponownie wzrosła w maju, niespodziewanie silnie zwiększając się z 7,4% do 7,9%. Głównymi czynnikami wzrostu były ponownie ceny żywności i energii. Inflacja bazowa utrzymuje się na wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę wojnę na Ukrainie i utrzymujące się problemy z łańcuchem dostaw, presja inflacyjna pozostanie prawdopodobnie wysoka jeszcze przez jakiś czas.

EUR/USD sukcesywnie wchodzi na wyże poziomy. Wczoraj główna para walutowa zahaczyła o poziom 1,0785. Kluczowym oporem wydaje się być okrągła granica 1,08. 

Ropa brent zyskała wczoraj na wartości i aktualnie kontrakt CFD wyceniany jest na 119,5 USD za baryłkę. WTI kosztuje 118,6 USD i jest najdroższa od 9 marca. 

Na złocie obserwujemy konsolidację. Aktualnie za uncję trzeba zapłacić 1852,5 USD. 

Złoty wczoraj oraz dziś nad ranem uległ lekkiej deprecjacji. EUR/PLN oscyluje wokół 4,5850 a USD/PLN jest przy 4,2650. 

 

Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.