Starter Oanda TMS 10 II

Najnowsze dane podkreślił obawy dotyczące presji inflacyjnej co wsparło stanowisko przedstawicieli Rezerwy Federalnej, że nie należy spieszyć się z obniżkami stóp procentowych. Rynki finansowe zareagowały także na plan nowego prezydenta USA dotyczący wprowadzenia ceł wzajemnych. Trump przyznał, ze działania te obejmują wszystkie kraje. Nie padły jednak szczegóły środków, które miałyby być podjęte.
W niedzielę Republikanin zapowiedział, że w poniedziałek ogłosi 25 proc. taryfy na import stali oraz aluminium do USA z każdego kraju. Nie sprecyzował jednak, kiedy zaczną one obowiązywać.
Chiny dziś wprowadzają cła na wybrane towary importowane z USA o wartości 14 mld USD. Będą dotyczyć m.in. węgla, skroplonego gazu ziemnego (LNG), ropy, maszyn rolniczych oraz dużych aut z silnikami spalinowymi.
Prezes Chicago Fed Austan Goolsbee przyznał, że niepewność związana z polityką fiskalną może doprowadzić do mniejszej liczby obniżek. Wciąż uważa jednak, że mogą zostać one zredukowane w przeciągu najbliższego czasu (do roku do półtora), ponieważ inflacja zbliża się do celu banku centralnego. Dyplomatycznie stwierdził , że „wszystkie opcje są na stole”. Podkreślił także możliwość pogorszenia się rynku pracy, co mogłoby skłonić Fed do szybszego łagodzenia warunków monetarnych.
Neel Kashkari (Fed Minneapolist) w swojej wypowiedzi podkreślił, że bank centralny jest w bardzo dobrym miejscu by po prostu czekać na więcej informacji dotyczących ceł, imigracji oraz podatków. Spodziewa się lekko niższych stóp proc. pod koniec tego roku.
Adriana Kugler z Fed zaznaczyła, że bank centralny zredukował stopę polityczną o 100 punktów bazowych do grudnia, ale ostatnie postępy w zakresie inflacji są powolne i nierównomierne i pozostaje ona wciąż podwyższona. Stwierdziła, że ostrożne i rozsądne jest utrzymywanie stóp procentowych na obecnym poziomie przez „pewien czas”.
Po piątkowych danych NFP oraz Uniwersytetu Michigan kontrakty Fed Funds Futures przesunęły oczekiwany termin pierwszej obniżki w tym roku. W ostatni piątek wyceniono cięcie o 25 pb do września (poprzednio lipiec). Całkowite obniżki na ten rok oszacowano na 36 punktów bazowych (wcześniej było to blisko 45 pb).
Dolar umocnil się. Kurs głównej pary walutowej spadł do 1,0300. Indeks dolara urósł do poziomu 108,04 pkt. W skali tygodnia jednak spadł .
Rentowność 2 letnich 0bligacji USA urosła o 8 pb do 4,29 proc. a 10-letnich do 4,49 proc.
Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA (wyniosła 143 tys. (prognoza 175 tys.). Poprzednio było 307 tys. Grudzień oraz listopad zrewidowano w góre o 100 tys. Stopa bezrobocia spadła do 4 proc. z 4,1 proc. Przeciętne godzinowe wynagrodzenia wzrosły o 4,1 proc. r/r (prognoza 3,8 proc.).
Wskaźnik nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan wyniósł w lutym 67,8 pkt. przy prognozie 71,8 oraz poprzedniej wartości 71,1 pkt. Oczekiwania inflacyjne krótkoterminowe urosły do 4,3 proc., zaś długoterminowe do 3,3 proc.
W tym tygodniu poznamy dane na temat inflacji CPI w USA (środa), wskaźnik PPI zostanie opublikowany w czwartek. W piątek zostanie podany wynik sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w USA>
Złoty stracił na wartości. Kurs USD/PLN urósł do 4,07 a EUR/PLN do 4,20 po czym spadł w stronę 4,19.
W ostatni piątek indeksy Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1 proc., 1 proc. i 1,4 proc.. Indeks Eurostoxx 50 stracił o 0,6 proc. a DAX 0,4 proc.
Ropa brent zyskała 0,5 proc. a baryłka podrożała do 74,6 USD. Złoto urosło o kolejne 0,2 proc. do nowego poziomu ATH (2886,8 USD/oz).
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne