Oanda TMS Starter 7 XI

- Rentowności amerykańskich obligacji wzrosły na całej krzywej dochodowości, głównie na „długim końcu” w związku z potencjalnym wzrostem ryzyka inflacyjnego z powodu wyższych wydatków fiskalnych, zwiększonego protekcjonizmu i wyższych ceł pod rządami Trumpa. Amerykańska krzywa rentowności 2-10Y następnie „wystromiła się” do 17 pb. Ceny ropy naftowej i złota spadły odpowiednio o 0,8 proc. oraz 3,1 proc.
- Trump zdobył 295 głosów elektorskich w porównaniu do 226 dla Harrisa wg najświeższych danych. 17 głosów jest jeszcze nierozstrzygniętych. Republikanin uzyskał 72,0 mln. głosów w głosowaniu powszechnym w porównaniu do 67,2 mln, które zdobyła Harris. Trump wygrał w pięciu z siedmiu kluczowych stanów. Jednocześnie na ten moment prowadzi w Nevadzie oraz Arizonie.
- Republikanie zdobyli również większość w Senacie, z 52 mandatami w porównaniu z 44 dla Demokratów. W Izbie Reprezentantów Republikanie prowadzą z 205 mandatami w porównaniu do Demokratów (189), a 41 nie zostało jeszcze rozstrzygniętych. Przypomnijmy, że 218 to liczba potrzebna do uzyskania większości w Izbie Reprezentantów.
- Dziś w centrum uwagi znajdzie się decyzja Fed. Kontrakty Fed Funds Futures w pełni wyceniają cięcie o 25 pb, co sprawi, że docelowy zakres stóp Fed prawdopodobnie wyniesie 4,50-4,75 proc. Wyceniają kolejne cięcie o 17 pb w grudniu lub 69 proc. szans na kolejne cięcie o 25 pb. Co ważne w 2025 r. rynek zmniejszył liczbę cięć do 62 pb, z 78 pb pod koniec października i 118 pb pod koniec września. Oznacza to, że wygrana Trumpa jest interpretowana jako pro-inflacyjna zmiana polityczna, co zmusi Fed do zmiany trajektorii ścieżki obniżek stóp procentowych.
- DJIA, S&P500 i Nasdaq Composite Index wzrosły odpowiednio o 3,6 proc., 2,5 proc. i 3 proc.. Indeks Eurostoxx 50 spadł o 1,4 proc. a DAX stracił 1,1 proc. Na GPW widać było na początku sesji dynamiczne wzrosty, które zostały „zgaszone” w kolejnych godzinach. Ostatecznie WIG20 zyskał 0,2 proc. a WIG blisko 0,3 proc.
- Rentowność 2-letnich obligacji USA wzrosła o 8,5 pb do 4,26 proc., a 10-letnich o 16 pb do 4,43 proc.. Niemiecka 10-letnia rentowność pozostała bez zmian na poziomie 2,41 proc.
- Bitcoin zareagował dynamicznymi wzrostami na wygraną Donalda Trumpa i urósł o ponad 8,5 proc. wyznaczając nowy historyczny rekord w okolicy lekko powyżej 76 tys. USD.
- Kurs EURUSD spadł w okolice 1,07 a USDCNY urósł i dziś rano odnotował poziom 7,21. Złoty stracił na wartości głównie względem dolara. Para USD/PLN urosła do 4,08. EUR/PLN po porannym wzroście do 4,375 spadł w drugiej części dnia a dziś znajduje się już przy 4,34.
- Wczoraj RPP zdecydowała o pozostawieniu głównej stopy procentowej na poziomie 5.75%. Dzisiaj o godzinie 15:00 odbędzie się konferencja prasowa prezesa NBP - Adama Glapińskiego.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne