Oanda TMS Starter 26 II

- Rynek akcji oraz obligacji odczuł negatywny wpływ spadku zaufania konsumentów w USA. Wzrosły obawy o inflację i wpływ ceł. Inwestorzy wykazują się coraz większą ostrożnością.
- Indeks zaufania konsumentów Conference Board spadła gwałtownie do poziomu 98,3 pkt. To najmocniejszy spadek od sierpnia 2021 roku. Konsumenci wyrażali obawy dotyczące ogólnej kondycji gospodarki, a w szczególności dotyczyło utrzymującej się inflacji, rynku pracy, kondycji firm oraz polityki gospodarczej nowej administracji Białego Domu. Szczególnie mocno obniżył się komponent związany z oczekiwaniami konsumentów na kolejne 6 miesięcy.
- Starszy ekonomista Conference Board przyznał, że średnie 12-miesięczne oczekiwania inflacyjne wzrosły z 5,2 proc. do 6 proc. w lutym. Ta zmiana wynika z utrzymującej się inflacji na podwyższonym poziomie a także z faktu, że w ostatnim czasie nastąpił skok cen kluczowych artykułów gospodarstwa domowego (np. kurze jaja).
- Donald Trump podpisał zarządzenie wykonawcze nakazujące Departamentowi Handlu przeanalizowanie możliwości nałożenia ceł na miedź. Prezydent powołał się na względy bezpieczeństwa narodowego. Administracja USA argumentuje tę decyzję nadpodażą na światowych rynkach oraz tym, że dumping osłabił produkcje miedzi w USA. Dochodzenie zostanie przeprowadzone na podstawie Sekcji 232 Ustawy o Ekspansji Handlu.
- Cła na stal i aluminium w wysokości 25 proc. mają obowiązywać od 12 marca tego roku.
- Sekretarz Handlu Horward Lutnick stwierdził ,że amerykański przemysł miedziowy został zdewastowany przez zagraniczne działania niszczące krajową produkcję. Podjęte decyzje mają pomóc w odbudowie tej branży oraz wpłynąć na wzmocnienie obronności narodowej.
- Tesla Automation GmbH, spółka zależna Tesli, przejmuje zakład niemieckiej firmy inżynieryjnej Manz AG w Reutlingen. Transakcja obejmuje przejęcie ponad 300 pracowników, ruchomych aktywów trwałych oraz terenu zakładu. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.
- Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii spada piąty miesiąc z rzędu, a detaliści prognozują dalsze pogorszenie sytuacji w marcu – wynika z raportu Distributive Trades Survey opublikowanego przez Confederation of British Industry (CBI). Nastroje w sektorze pozostają pesymistyczne, co skłania firmy do ograniczania inwestycji i zatrudnienia.
- Stopa bezrobocia w Polsce w styczniu urosła z poziomu 5,1 proc. do 5,4 proc. zgodnie z oczekiwaniami.
- Na rynku walutowym para EUR/USD urosła do poziomu 1,0510. Dziś rano notowania obniżają się w kierunku 1,0490.
- Złoty umacniał się. Kurs EUR/PLN spadł w stronę 4,13 a aktualnie znajduje się powyżej 4,14. Para USD/PLN wyznaczyła minima na 3,9359. W środę rano kurs rośnie do 3,95.
- Rentowność amerykańskich 2-letnich obligacji spadła o 8 pb do 4,09 proc., 10-letnie obniżyły się do 4,29 proc.
- Na giełdach w Europie EuroStoxx 50 oraz Dax straciły 0,1 proc. W Polsce widoczne były wzrosty: WIG20 +0,64 proc. a WIG +0,46 proc.
- Cena baryłki ropy brent spadła o 2,4 proc. do 73 USD. Złoto straciło 1,3 proc. obniżając się do 2 915 USD/oz.
- Dziś poznamy dane o sprzedaży nowych domów i pozwolenia na budowę w USA. Jutro zostanie zaprezentowany drugi szacunek PKB Stanów Zjednoczonych za IV kwartał 2024 roku. W piątek poznamy kluczowy wskaźnik inflacji PCE Deflator, na który zwraca szczególną uwagę Fed.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne