Oanda TMS Starter 25 XI

- Na rynku złota zanotowano wyraźny wzrost wartości – grudniowe kontrakty osiągnęły poziom 2708 USD za uncję (+5% tygodniowo), zbliżając się do historycznego maksimum 2800 USD z października. Za wzrostem stoi eskalacja konfliktu między Rosją a Ukrainą, która zwiększyła zainteresowanie złotem jako "bezpieczną przystanią". Jednak spekulacje o możliwym zawieszeniu broni między Izraelem a Libanem spowodowały krótkoterminową korektę cen.
- Na rynkach Azji i Pacyfiku wyniki były zróżnicowane. Główne indeksy, takie jak Nikkei 225 (+1.29%) czy Kospi (+1.39%), zanotowały wzrosty, podczas gdy Hang Seng (-0.51%), Shanghai Composite (-0.97%) i Shenzhen Composite (-0.93%) zakończyły tydzień na minusie. Decyzja chińskiego banku centralnego o utrzymaniu stopy 1-rocznej na poziomie 2% oraz oczekiwanie na dane gospodarcze z Chin i Japonii wpłynęły na zróżnicowane nastroje w regionie.
- W sferze geopolitycznej konflikt na Bliskim Wschodzie pozostaje kluczowym tematem. Izraelski atak na libańskie Zibqin doprowadził do śmierci trzech osób, a łączna liczba ofiar w ostatnich dniach wzrosła do dziewięciu. Trwają negocjacje zawieszenia broni, które mogą wprowadzić 60-dniowy okres przejściowy, obejmujący wycofanie wojsk izraelskich, rozlokowanie armii libańskiej i nadzór międzynarodowy pod przewodnictwem USA.
- W Europie uwagę przyciągnęły wybory prezydenckie w Rumunii. Pierwszą turę wygrał niezależny kandydat Calin Georgescu (21.99%), który wyprzedził premiera Marcela Ciolacu (21.34%). Druga tura, zaplanowana na 8 grudnia, zderzy polityczne wizje pro-rosyjskiego Georgescu z prozachodnimi aspiracjami Ciolacu.
- Na rynku walutowym dolar osłabł względem jena o 0.29%, osiągając kurs 154.39 jena za dolara. Ruch ten odzwierciedla zmienność wywołaną globalnymi napięciami oraz oczekiwaniami na kluczowe dane makroekonomiczne.
- Ostatni tydzień listopada przyniesie kluczowe aktualizacje gospodarcze, w centrum których znajdą się dane o inflacji. Niemcy, Hiszpania, Włochy, Francja, Tokio oraz strefa euro opublikują swoje wskaźniki CPI, a raporty o PKB za III kwartał ze Szwajcarii dostarczą informacji o dynamice wzrostu gospodarczego. Dodatkowo, dane dotyczące zaufania konsumentów z USA, Niemiec, Francji i UE pozwolą ocenić nastroje w warunkach globalnej niepewności ekonomicznej.
- Dziś o godzinie 10:00 poznamy dane publikację indeksu Ifo w Niemczech, natomiast z Polski dane o produkcji przemysłowej oraz o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu. EURPLN obecnie znajduje się na poziomie 4.3289.
- EURUSD jest na poziomie 1.0471.
- Bitcoin po weekendowej korekcie obecnie znajduje się na poziomie 98 350 USD.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne