Oanda TMS Starter 25 II

Flesz   •   25-02-2025 08:09
Poniedziałek był kolejną sesją, kiedy na rynkach finansowych dominowała awersja do ryzyka. Pod koniec sesji wyprzedaż została spotęgowana przez amerykański sektor technologiczny. Rentownośc amerykańskich obligacji nieznacznie się obniżyła w całym zakresie krzywej dochodowości. Dola pozostał stabilny. Z USA poznaliśmy drugorzędne dane makroekonomiczne. Dziś uwaga inwestorów skupi się na badaniu zaufania konsumentów w USA, istotny także będzie piątkowy deflator PCE. Natomiast w środę po sesji swoje wyniki poda jeden z czołowych producentów układów AI – spółka Nvidia.
Oanda TMS Starter 17 II
  • Wczoraj podczas konferencji prasowej z prezydentem Francji, Donald Trump potwierdził, że cła na Kanadę oraz Meksyk zostaną wprowadzone zgodnie z planem czyli 4 marca. W rezultacie dolar kanadyjski oraz meksykańskie peso straciły na wartości. Para USD/CAD urosła do 1,4260 a USD/MXN do poziomu 20,48.
  • Negatywnie na rynki wschodzące wpłynął nowy dekret prezydencki USA. Pokłosiem tego był spadek indeksu MSCI Emerging Markets o 1 proc. Trump zamierza ograniczyć chińskie inwestycje w amerykański sektor technologiczny, energetyczny oraz inne kluczowe branże. Rozważane są również opłaty za korzystanie z komercyjnych statków wyprodukowanych w Państwie Środka.
  • W mediach społecznościowych przywódca Stanów Zjednoczonych poinformował, ze prowadzi poważne rozmowy z Putinem w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie. Tematem negocjacji są również główne transakcje gospodarcze.
  • Niemcy planują zwiększyć wydatki w sektorze obronności. Mają one wynieść nawet 200 mld euro. Ma to zostać zatwierdzone jeszcze w aktualnym parlamencie, zanim zostanie on rozwiązany z racji nowych wyborów, które odbyły się w weekend.
  • Dziś o stopach procentowych będzie decydować Bank Korei. Oczekiwania wskazują na obniżkę o 25 punktów bazowych do poziomu 2,75 proc. W grudniu 2024 roku instytucja zredukowała koszty finansowania o 50 pb.
  • Wczoraj SP500 stracił 0,5 proc., Nasdaq Composite spadł o 1,2 proc. a Dow Jones zdołał zyskać 0,1 proc. W Europie Dax urósł o 0,6 proc. a EuroStoxx 50 o 0,4 proc. Na GPW WIG20 zamknął się niżej o blisko 2,4 proc. a WIG o prawie 2 proc.
  • Na rynku walutowym główna para walutowa urosła nieznacznie do 1,0470, kurs USD/JPY zwyżkował do 149,70 natomiast notowania AUD/USD spadły do 0,6350.
  • Złoty zyskiwał w poniedziałek. Dzienne minima kurs EUR/PLN wyznaczył poniżej 4,14 a USD/PLN tuż pod 3,95.
  • Na rynku surowcowym ropa brent urosła o 0,5 proc. do pułapu 74,78 USD za baryłkę. Złoto zyskało podobnie (0,5 proc.) a uncja wyceniana była wczoraj powyżej 2955 USD, aktualnie cena spadła w okolice 2935 USD.
  • Indeks Chicago Fed spadł do poziomu -0,03 pkt. przy prognozie -0,05 pkt.. Poprzedni wynik wynosił 0,18 pkt.  
  • Indeks Dallas Fed dla przemysłu spadł do -8,3 z poziomu 14,1 pkt.  
Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.