Oanda TMS Starter 24 X

- Z Beżowej Księgi Fed wynika, że obraz amerykańskiej gospodarki jest wciąż relatywnie dobry. W raporcie stwierdzono, że „w ujęciu ogólnym aktywność gospodarcza nie uległa zmianie w prawie wszystkich okręgach od początku września, chociaż dwa z nich odnotowały niewielki wzrost”. Stwierdzono, że „raporty dotyczące wydatków konsumenckich były mieszane, przy czym w niektórych okręgach odnotowano zmiany w strukturze zakupów, głównie w kierunku tańszych alternatyw”. W przypadku zatrudnienia wskazano, że „ponad połowa okręgów odnotowała niewielki lub umiarkowany wzrost, a pozostałe zarejestrowały niewielkie zmiany lub ich brak”. W raporcie stwierdzono również, że „inflacja nadal była umiarkowana, a ceny sprzedaży rosły w niewielkim lub umiarkowanym tempie w większości okręgów”.
- Bank Kanady obniżył wczoraj referencyjną stopę proc. o 50 pb z poziomu 4,25 proc. do 3,75 proc. To największa redukcja od marca 2020 roku. Tiff Macklem – gubernator BoC – stwierdził, że instytucja zdecydowała się na większy krok, bo inflacja powróciła do celu 2 proc. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami. Para USD/CAD po wzroście powyżej 1,3860 spadła dziś rano w okolice 1,3825.
- Kontrakty Fed Funds Futures wyceniają cięcie o 22 pb w listopadzie i łącznie 41 pb do końca roku. W 2025 r. zakładają, że Rezerwa Federalna dokona redukcji w sumie o 92 pb. W ubiegły piątek oczekiwano zmiany o 106 pb.
- W tygodniu kończącym się 18. października 2024 r. amerykańskie rafinerie przerabiały średnio 16.1 mln baryłek ropy dziennie, co oznacza wzrost o 329 tys. baryłek w porównaniu z poprzednim tygodniem, przy wykorzystaniu 89.5% operacyjnej wydajności. Produkcja benzyny wyniosła 10.0 mln baryłek dziennie, a produkcja paliw destylowanych 5.0 mln baryłek dziennie. Ropa WTI straciła wczoraj -1,8 proc. a odmiana brent -1,4 proc.
- Akcje Tesli w handlu posesyjnym urosły o ponad 12 proc. Zyski oraz marże brutto okazały się wyższe od oczekiwań. Przychody urosły ale o mniej niż wskazywały na to prognozy. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informacje, że tańszy pojazd elektryczny prawdopodobnie zostanie wyprodukowany w w 2025 r. Musk przyznał, że spółka może w przyszłym roku uzyskać wzrost wolumenu produkcji o 20-30 proc. Dodał, że w przyszłości wszystkie samochody będą autonomiczne.
- Boeing Co. ogłosił, że jego przychody za trzeci kwartał 2024 r. wyniosły 17.8 miliarda USD, przy stracie netto na poziomie 6.2 miliarda USD. Skorygowana strata na akcję wyniosła 9.97 USD, co jest zgodne z wcześniejszymi szacunkami firmy. Akcje spółki straciły wczoraj -1,76 proc.
- McDonald's stracił na otwarciu 6.97 proc., a jego cena wynosi obecnie 292.77 USD. Spadek ten jest związany z dochodzeniem prowadzonym przez Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w sprawie epidemii E. coli, powiązanej z burgerami Quarter Pounder (odpowiednik McRoyale) serwowanymi w restauracjach McDonald’s. Starbucks spadł o 1.84 proc. do poziomu 95.04 USD po opublikowaniu wyników finansowych oraz zawieszeniu prognoz. The Coca-Cola Company odnotowała przychody netto za trzeci kwartał roku fiskalnego 2024 na poziomie 11.9 miliarda USD, co oznacza spadek o 1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zysk netto spadł o 8%, wynosząc 2.85 miliarda USD.
- Na dziś zaplanowane są wstępne odczyty wskaźników PMI dla Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Poznamy także tygodniową liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA a także sprzedaż nowych domów.
- NA rynku FX kurs eurodolara obniżył się do poziomu ok 1,0770. Para USD/JPY urosła powyżej 153,00 ale aktualnie znajduje się bliżej poziomu 152,00. Złoty stracił na wartości. Notowania EUR/PLN wyznaczyły dzienne maksima blisko 4,35 a USD/PLN tuż pod 4,04.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne