Oanda TMS Starter 06 XII

- W Korei Południowej nastąpiło uspokojenie polityczne. Partia People Power Party ogłosiła, że zablokuje głosowanie w sprawie impeachmentu które zostało zaplanowane w najbliższych dniach. Niemniej jednak lider PPP potępił „niekonstytucyjne prawo wojenne” wprowadzone przez Yoon’a i zażądał, by opuścił partię. Tymczasem minister finansów stwierdził, że obawy o popadnięcie Korei w recesję w przyszłym roku są „przesadzone”. Kurs wona południowokoreańskiego był stabilny wczoraj, a USD-KRW wzrósł jedynie o 0,2 proc. do 1 417. Indeks KOSPI spadł drugi dzień z rzędu o 0,9 proc.
- Emanuel Macron zapowiedział dokonanie zmian w rządzie. Podczas telewizyjnego wystąpienia oznajmił, że dokończy swoją kadencję (do 2027 roku) oraz w najbliższym czasie powoła nowego premiera. Dodał, że priorytetem nowego rządu będzie zatwierdzenie budżetu a specjalna ustawa zostanie przedłożona parlamentowi przed połową grudnia aby zapewnić funkcjonowanie państwa. Marine Le Pen stwierdziła, że nowy Francja może przezwyciężyć kryzys polityczny i przyjąć budżet w ciągu najbliższych tygodni ale pod warunkiem, że nowy premier będzie gotowy do wolniejszego zmniejszania deficytu.
- Rentowność obligacji francuskich nie uległa wczoraj większej zmianie i pozostała na poziomie 2,9 proc. a indeks CAC40 zyskal 0,4 proc.
- W USA Dow Jones, SP500 oraz Nasdaq Composite straciły odpowiednio: 0,6 proc., 0,2 proc. oraz 0,2 proc. Dolar amerykański stracił na wartości a główna para walutowa urosła do 1,0590.
- Kurs USD/JPY spadł o 50 pipsów do 150,1. Członek zarządu Banku Japonii Toyoaki Nakamura, uznawany za „gołębia”, otworzył możliwość ograniczenia zakupów obligacji na następnym posiedzeniu 18-19 grudnia. Stwierdził jednak, że na podwyżkę stóp procentowych jest jeszcze za wcześnie. Konsensus rynkowy zakłada, że BoJ utrzyma obecne stopy procentowe, choć coraz więcej ekonomistów spodziewa się ograniczenia zakupów obligacji.
- W Europie widoczne jest odreagowanie. Dax kontynuował grudniowy rajd i zyskał 0,6 proc. Hiszpański Ibex zamknął dzień wyżej o 1,57 proc. Na GPW WIG20 urósł o 1,88 proc. a WIG o 1,4 proc.
- Złoty zyskał wczoraj zarówno do euro jak i dolara amerykańskiego. Notowania pary EUR/PLN spadły do 4,26 a USD/PLN do 4,03. Siła złotego to pokłosie wzrostów EURUSD ale także słów Glapińskiego, który stwierdził podczas konferencji prasowej, że dyskusja o podwyżkach może rozpocząć się najwcześniej w październiku. Rynek do tej pory spekulował, że do pierwszej redukcji może dojść na przełomie I oraz II kwartału.
- Rentowność 10-letnich obligacji rządu USA urosły o 5 punktów bazowych do 2,11 proc.
- Cena ropy Brent spadła o 0,3 proc. do 72,09 USD za baryłkę. OPEC+ opóźnił planowane zwiększenie podaży o trzy miesiące do kwietnia. Grupa będzie także stopniowo wycofywać cięcia produkcji w wolniejszym tempie niż wcześniej planowano. Pierwotny plan zakładał zwiększenie produkcji o 180 000 baryłek dziennie od stycznia. Cena złota spadła o 0,7 proc. do 2632 USD.
- Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za tydzień kończący się 30 listopada wzrosła do 224 tys. (prognoza 215 tys.) w porównaniu z 215 tys. poprzednio.
- Dziś poznamy dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (non-farm payrolls, NFP) oraz wskaźnik nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan. Konsensus rynkowy dotyczący zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym za listopad wynosi 220 tys. po spadku do 12 tys. w październiku spowodowanym warunkami pogodowymi oraz strajkami w Boeingu.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne