Bitcoin: nowe All Time High w notowaniach

Tak potężne i dynamiczne wzrosty to efekt między innymi wejścia na rynek dużych graczy. Mowa tu o spółce MicroStrategy, która kupiła 21 tys. bitcoinów. Wydarzenie miało miejsce 17 września. Inna firma Square, 8 października zainwestowała w kryptowalutę 50 milionów dolarów. Listopad stał się rekordowym miesiącem, w którym liczba adresów będących w posiadaniu ponad 1000 BTC była najwyższa w historii. Nie bez znaczenia na wycenę popularnej wirtualnej waluty miał news ogłoszony przez firmę PayPal. Amerykański przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze wprowadziło dla swoich klientów (w USA) możliwość kupna, sprzedaży lub przechowywania kilku kryptowalut. Swoją cegiełkę do wzrostów dołożył szef JPMorgan, który pochlebienie wyraził się na temat inwestycji w to aktywo.
Wykres CFD BTCUSD, Daily, TMS Brokers
W mediach zaczęto ponowni dużo pisać o bitcoinie, podobnie jak w 2017 roku. Trzy lata temu rozmowy o kryptowalutach można było usłyszeć w komunikacji miejskiej. To znak, że ulica zaczęła kupować wysoko wycenianą wirtualną walutę.
W pamiętny „czarny czwartek” 12 marca, kiedy na rynkach finansowych doszło do największej paniki, kryptowaluty straciły ponad 45 proc. Dla porównania złoto w tym dniu zostało przecenione o ok. 4 proc, ropa naftowa ponad 6 proc. a amerykańskie indeksy giełdowe w okolicach 9 proc. Wydarzenie z pierwszej połowy marca pokazało, że bitcoin ma niewiele wspólnego z aktywem rezerwowym. Zaliczyć go należy do segmentu instrumentów, które zyskują podczas trwania hossy i optymizmu na rynkach.
W ostatnim czasie widać wysoką korelację kryptowalut z rynkiem akcyjnym. Odbicie na europejskim oraz amerykańskim parkiecie idzie w parze z odreagowaniem z rynku bitcoina oraz jego pochodnych.
Po osiągnieciu historycznych poziomów pod koniec listopada obserwowaliśmy klasyczną realizację zysków wszystkich inwestorów, którzy „weszli” na rynek w ostatnim czasie i zarobili na ponadprzeciętnej zmienności. Korekta, która miała miejsce w ostatnich dniach listopada była stosunkowo niewielka (niespełna 17-proc.). Cena dość szybko została „wyciągnięta” ponownie w okolice 19,5 tys. USD, co oznaczał wówczas, że to nie koniec wzrostów. Dopóki będą zyskiwać ryzykowne aktywa (akcje), prawdopodobieństwo kontynuowania trendu wzrostowego na bitcoinie pozostaje wysokie.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne