Oanda TMS Starter 24 III

Flesz   •   24-03-2025 08:18
Na zakończenie tygodnia amerykańskie giełdy zanotowały lekkie wzrosty, mimo że przez większość piątkowej sesji utrzymywał się negatywny sentyment wywołany obawami o recesję oraz niepewnością w zakresie polityki handlowej. Indeks Dow Jones zyskał 0.08%, m.in. dzięki wzrostowi notowań Boeinga o 3.06%. Taki sam wzrost – 0.08% – odnotował S&P 500, wsparty przez imponujący wzrost akcji Super Micro Computer (+7.83%). Najlepiej poradził sobie Nasdaq 100, który wzrósł o 0.39%, głównie za sprawą wzrostu kursu Tesli o 5.25%.
Oanda TMS Starter 24 III

W tle tych wydarzeń Rezerwa Federalna ogłosiła utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie, jednocześnie zapowiadając dwie obniżki w 2025 roku. Szef Fedu, Jerome Powell, ostrzegł jednak, że rosnące taryfy celne wpływają na oczekiwania inflacyjne, co może stanowić zagrożenie dla stabilności gospodarki. Na azjatyckich rynkach dominowały spadki, szczególnie widoczne po opublikowaniu słabych danych z Japonii. Indeks PMI dla przemysłu obniżył się z 48.4 do 46.5, notując tym samym największy spadek od roku. Mimo to japoński indeks Nikkei 225 utrzymał się na stabilnym poziomie (+0.34%). W Chinach indeksy giełdowe w Szanghaju i Shenzhen traciły na wartości. Pozytywnym wyjątkiem była Australia – zarówno sektor usług, jak i przemysłowy wykazały wzrost. Indeks PMI dla usług wzrósł do 51.2, przemysłowy do 51.9, a kompozytowy osiągnął poziom 51.3, sygnalizując poprawę koniunktury.

Na płaszczyźnie polityki handlowej administracja USA ogłosiła zmianę kierunku działań. Zamiast sektorowych ceł, preferowanych za czasów Donalda Trumpa, Stany Zjednoczone planują skoncentrować się na cłach wzajemnych, zwłaszcza wobec Kanady i Meksyku. Cła te mają być powiązane m.in. z walką z handlem fentanylem, choć na razie nie podano dokładnego terminu ich wdrożenia. W sferze polityki zagranicznej kontynuowane są rozmowy dyplomatyczne związane z sytuacją w Ukrainie. Minister obrony Ukrainy, Rustem Umerow, określił ostatnie rozmowy z przedstawicielami USA w Rijadzie jako produktywne. Dyskutowano między innymi o kwestiach energetycznych oraz działaniach na rzecz pokoju. Na wtorek zaplanowane są również rozmowy między USA a Rosją, które mają dotyczyć deeskalacji konfliktu w Ukrainie.

Głównym elementem dzisiejszego kalendarza będą odczyty indeksów PMI z Europy oraz USA. EURUSD rośnie do poziomu 1.0843, złoto znajduje się w okolicach piątkowego zamknięcia na poziomie 3025 USD za uncję. Ropa brent obecnie wyceniana jest na 72.20 USD za baryłkę, a BTC rośnie dziś 3.35% i osiąga 87035 USD za coina.

Zastrzeżenia prawne

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.

TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.

Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym

Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.

Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.

Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:

(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,

(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe

(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych

Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.

Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.