Oanda TMS Starter 09 IV

Na Wall Stree wczoraj miała miejsce kolejna niespokojna sesja. Amerykańskie indeksy rozpoczęły dzień wzrostami – w pierwszych godzinach handlu notowano zwyżki sięgające 4 proc. Jednak pozytywne nastroje nie utrzymały się długo, a akcje zaczęły gwałtownie tracić, kończąc dzień na minusie. Indeks S&P500 odnotował niemal 7-procentową różnicę między dziennym maksimum a minimum.
Spłaszczeniu uległa krzywa dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych. Krótki koniec obniżył się a długi uplasował się wyżej. Pierwsza z trzech aukcji obligacji planowanych na ten tydzień przyciągnęła słaby popyt, co wywołało obawy o status amerykańskich obligacji jako bezpiecznej przystani. Inwestorzy pozostają nerwowi wobec niepewnej sytuacji gospodarczej, której źródłem są amerykańskie cła oraz groźby dalszej eskalacji. Wczorajsze zachowanie rynków wydaje się potwierdzać, że w takim środowisku chwilowe odbicia na ryzykownych aktywach mogą być krótkotrwałe.
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział nałożenie dodatkowego 50% cła na import towarów z Chin, jeśli Pekin nie zrezygnuje ze swojego 34% cła odwetowego na amerykańskie produkty. W rezultacie łączna stawka celna mogłaby osiągnąć poziom 104%. Biały Dom potwierdził, że nowe taryfy mają wejść w życie o północy 9 kwietnia czasu wschodnioamerykańskiego, mimo wcześniejszych niejasności dotyczących terminu ich obowiązywania.
Prezes oddziału Fed w Chicago Austan Goolsbee powiedział, że wśród liderów biznesu panuje duże zaniepokojenie, że te cła mogą wywołać zakłócenia w łańcuchach dostaw i ponownie rozpędzić inflację. Dodał jednak, że dane twarde wyglądają nadal całkiem dobrze, choć sytuacja z cłami utrudnia krótkoterminową ocenę kierunku gospodarki.
Prezes oddziału Fed w San Francisco Mary Daly powiedziała, że Rezerwa Federalna ma czas, by spokojnie podejmować decyzje o stopach procentowych, obserwując rozwój sytuacji celnej.
Indeksy w USA kolejny dzień straciły, mimo początkowej próby odreagowania. Dow Jones, SP500 oraz Nasdaq Composite straciły odpowiednio: 0,8 proc., 1,6 proc. oraz 2,2 proc. W Europie odbyła się pozytywna sesja. Eurostoxx 50 oraz zyskał 2,5 proc. Na GPW WIG20 “odbił” w górę o 3,15 proc. A WIG o 3,06 proc.
Dziś rano kontrakty futures na Dax tracą ponad 4,2 proc. A na SP500 blisko 2,3 proc. Japoński indeks Nikkei spada aktualnie o 4,15 proc.
Kurs EUR/USD wczoraj wyznaczył minima przy 1,09 ale w godzinach popołudniowych oraz dzisiejszych porannych kurs “wychodzi ponad 1,1050.
Rentowność 2-letnich obligacji USA spadła do 3,73 proc. Natomiast 10 latki urosły do 4,29 proc.
Cena ropy Brent spadła o 2,2 proc. do 62,82 USD (dziś rano cena zbliżyła się do poziomu 60 USD za baryłkę) natomiast złoto pozostało bez zmian, utrzymując się na poziomie około 2 983 USD (obecnie rośnie do 3014 USD).
Indeks optymizmu małych firm NFIB w marcu spadł do poziomu 97,4 pkt. Co było gorszym wynikiem od oczekiwanego (99 pkt.) oraz poprzedniego (100,7 pkt.). Dziś wieczorem poznamy protokół z posiedzenia FOMC.
W Kanadzie opublikowano marcowy odczyt indeksu PMI Ivey, który wyniósł 51.3 pkt, wyraźnie poniżej prognozy na poziomie 53.2 pkt i niżej niż poprzedni wynik 55.3 pkt. Dane te wskazują na spowolnienie aktywności gospodarczej w sektorze przemysłowym i usługowym, co może wzbudzić obawy o kondycję kanadyjskiej gospodarki w nadchodzących miesiącach.
W nocy RBNZ obniżył główną stopę procentową o 25 pb. z poziomu 3,75 proc. do 3,5 proc. Notowania NZDUSD po spadku poniżej 0,5500 wróciły w okolice 0,5550.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne