Złoty zyskuje ponad 1 proc. do euro

01-10-2020 14:48
EUR/PLN spada dziś o 1,1 proc. do 4,48. Nieco mniej zyskuje dziś forint węgierski. Poprawa nastrojów na rynkach i odreagowanie siły dolara daje świeży impuls dla walut rynków wschodzących, przede wszystkim Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród czterech najsilniejszych walut w czwartek jest jeszcze korona czeska, choć prześciga ja meksykańskie peso.
Złoty zyskuje ponad 1 proc. do euro
Złoty zyskuje ponad 1 proc. do euro

Wygląda to na świeży powrót kapitału na starcie nowego kwartału, który korzysta na silnym dyskoncie cen aktywów (akcje, obligacje). To wcale nie oznacza, że najgorsze minęło i awersja do ryzyka nie wróci. Możliwe, że wrześniowe zawirowania wyznaczyły górne i dolne ograniczenia dla wahań aktywów w okresie nerwowości przed wyborami prezydenckimi w USA. Inwestorzy spekulacyjni mogą szukać okazji w ruchu bocznym, skalpując ruchy raz w górę, raz w dół.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.